Wpis z mikrobloga

Ten wpis plusuja wszyscy którzy dowiedzieli się dzisiaj że będą jeszcze bardziej ruchami przez PiS ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja zaczynam: bezdzietna trzydziestoletnia singielka, UoP, na etapie zbierania wkładu własnego na mieszkanie
#nowylad
  • 162
  • Odpowiedz
@mirelle: 29 lat, konkubinat, brak dzieci i brak planów na nie, zarobki wg PiS na poziomie co najmniej średniej krajowej (XDDDDDDDDDDDDD), plany przejścia z UoP na JDG.
Dobrze, że chociaż mieszkanie mam kupione, bo ja #!$%@?ę.
  • Odpowiedz
@mirelle: No właśnie ktoś policzył. Szkoda ze dane z dupy brał.

http://polskilad.pis.org.pl/program/uczciwa-praca-godna-placa

Jak na razie tylko to mamy i z tego wynika ze PIS chce podnieść kwotę wolna od podatków do 30k i zwiększyć drugi próg do 120k. Przy takich opcjach każdy na UoP zyska.

#!$%@? tylko JDG bo wprowadzili +9% do każdej formy podatkowej - nie mogę tylko znaleźć info na ich stronie, ze nie będzie można odliczać składki
  • Odpowiedz
@Piratez: 9% tyczy się tez UoP:

zmiany obejmą także wprowadzenie zasad opła- cania składek zdrowotnych dla działalności gospodarczych, takich samych jak w przypadku umów o pracę (liniowo do dochodu).
  • Odpowiedz
@mwzorek: dotychczas tez jest 9% na uop wiec nic się nie zmienia.

W sieci zawrzało a prawda jest taka ze mało kto przeczytał to co jest na stronie rządowej. Na ta chwile pewne jest 30k wolnej kwoty, 120k drugi próg i 9% dla jdg.

Nie wiadomo nic na temat braku możliwości odliczenia składki zdrowotnej od dochodu. Wyliczenia które grasują po internecie są wyciągnięte z dupy - nawet nie zgadzają się
  • Odpowiedz