Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś w 2 zdaniach wytłumaczy sens krypto walut? Ich kopania i generowania ciągu znaków kosztem megawatów energii? Gdzyby obliczenia służyły modelowaniu cząsteczek, interakcji koórkowych czy analizie SETI, to ok, ale tak? Gdzie tu pokrycie cyferek w realiach?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 18
@bbul44: Fajnie, ale niech to kopanie czemuś służy. Jest kupa danych, które wymagają ogromnych mocy do przeliczenia. Biolgia, biochemia fizyka...a tak para w bańkę.
Może mi ktoś w 2 zdaniach wytłumaczy sens krypto walut?


@Leel00: Mogę jednym słowem: spekulacja. Wartość kryptowalut, jak każdych innych walut opiera się na oczekiwaniach co do przyszłej możliwości wymiany na coś wartościowego. Dlatego taki Musk może manipulować rynkiem pisząc twitty - zmienia oczekiwania co do przyszłej wartości.
Nie do końca to BOINC. Raczej obliczenia ligandów receptorowych i oddziaływań cząsteczek z miejscami aktywnymi (leki i substancje narzędziowe). Część jakiegoś grantu międzynarodowego.

@fervi:
A czy ja gdzieś napisałem, że to nic nie kosztuje?


@bbul44: Z kontekstu to można wyczytać. Weź sobie siądź i zobacz ile równań jest rozwiązywanych przez minutę i pomyśl ile ludzi na ilu papierach iloma kredkami musiało by to ciułać i jaki byłby koszt materiałów i pracy ludzkiej. Może wtedy przestaniesz siać te brednie co siejesz.