Wpis z mikrobloga

Ankieta dla osób które wczoraj plusowały, że się boją

#nowylad #polskilad #pis #bekazpisu #podatki

Czy po ogłoszeniu Nowego Ładu swędza Was kukle?

  • jak najbardziej, jeszcze jak 93.6% (7274)
  • należę do elektoratu PiS 6.4% (501)

Oddanych głosów: 7775

  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepsze jest to:

POLSKA BEZPIECZNĄ PRZYSTANIĄ DLA WYSOKIEJ KLASY SPECJALISTÓW


No chyba, że taki wysokiej klasy specjalista chce zarabiać powyżej 2.5k euro, wtedy będziemy go ruchali aż po same kule.
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: niewiele tu do gadania tak naprawdę. Otwierasz konto w https://n26.com/en-eu i masz niemiecki rachunek bankowy (nie żaden revolut/paypal, tylko bank). Pieniądze w nim są w niemieckim banku pod niemiecką jurysdykcją. Uważam że są o wiele stabilniejsi politycznie niż Polska więc tam trzymam oszczędności ponad miesięczne wydatki.

Oczywiście to się nadaje tylko do legalnych, opodatkowanych funduszy - ale jak ci minister zero będzie chciał zabrać kasę na 12+ i menelowe+
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Każdy by chciał mieć najniższą składkę zdrowotną w Europie, móc odliczać ją jeszcze od podatku, no i oczywiście mieć standard na poziomie zachodu, gdzie składka jest 2-3 a czasem i 4 razy wyższa niż w Polsce, no tylko że tak się nie da.
  • Odpowiedz
@witam12: w sumie ja na tym formalnie zyskam, bo jestem biedakiem, ale rozumiem że propozycje PiSu w dłuższej perspektywie są złe i zmuszą lepszych ode mnie do wyjazdu

  • Odpowiedz
@Cyslav: Czechy wydają na służbę zdrowia 7,5% PKB, Polska 6,3% PKB. Do tego czeskie PKB na osobę wynosi 42k międzynarodowych dolarów w przeliczeniu na parytet siły nabywczej. W Polsce to jedynie 34k dolarów międzynarodowych (w 2019), więc uwzględniając te różnice wydatki na służbę zdrowia w przeliczeniu na mieszkańca są w Czechach są prawie połowę wyższe niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@brednyk: Całkowicie się z tobą zgadzam co do przywilejów, ale przy obecnej sytuacji służby zdrowia, obawiam się że to by i tak nie wystarczyło, bo efekty byłyby dopiero za kilkanaście lat.
  • Odpowiedz
@pat1ryk: Trzeba myśleć przyszłościowo i oczywiście ucinać dla przyszłych a nie obecnych emerytów. Wyczytałem, że poszło 700 mld w 20 lat na wcześniejsze emerytury, gdzie znaczna część to wojskowi, straż graniczna, górnicy czy sędziowie
  • Odpowiedz