Wpis z mikrobloga

Eurowizyjne mireczki, jak tam po próbach? U kogoś w rankingach jakaś piosenka urosła/zmalała?

Moje największe pozytywne zaskoczenia:
Portugalia - klasa, z NQ skoczyli do całkiem możliwego awansu do finału
Austria - według mnie to było to gorsze Amen - ale Vincent wokalnie daje radę, minimalistyczny występ całkiem dobrze sprzedaje utwór - jury powinno to kupić
Rosja i Ukraina - świetna charyzma na scenie, pomimo że nie jest to typ muzyki, po który sięgnęłabym normalnie, ale występy obejrzę z przyjemnością

Moje największe rozczarowania:
Rumunia - miał być materiał na top5, zwłaszcza, że przenieśli choreografię z teledysku na scenę, a w rzeczywistości Roxen strasznie zestresowana, wokal taki niepewny, że chyba nawet się nie zakwalifikuje :( ech
Malta i Mołdawia - wtf, barwne teledyski podnosiły oczekiwania pod niebiosa, a tu na scenie takie mdłe, do bólu przewidywalne flaki z olejem? (pominę milczeniem sprawę ohydnego stroju Destiny)
Szwajcaria - ktoś kto doradził Gjonowi te ruchy sceniczne jak rapujący SpongeBob powinien zgnić w celi :/


#eurowizja
  • 6
  • Odpowiedz
@zjem_wszystko: taa, ten green screen mógł być mądrzej wykorzystany - ci tancerze jak z jakieś gry tanecznej xd albo mogli normalnie tak jak Lazarov w 2016 zrobić takie fiku-miku, bo oglądanie na żywo przez publiczność na arenie takiej zielonej plamy to będzie koszmar. (W sumie Irlandia też dla publiczności będzie dziwnie wyglądać).
Też podoba mi się Francja (która uff, na szczęście nie zmieniła za dużo z występu z preselekcji), Daði
  • Odpowiedz
@rzep_psiego_ogona: jeszcze bardziej podobają mi się Włochy - choć nie słucham takiej muzyki na co dzień. Na pewno nie wygrają, ale bardzo bym chciała żeby skończyli w top 5.
Malta i Mołdawia od początku mi się nie podobały, mam nadzieję, że Mołdawia nie wejdzie do finału, a Malta nie wygra :P Nie rozumiem też zachwytu występem Serbii. Mam również nadzieję, że Niemcy wylądują na końcu stawki, bo nienawidzę tej piosenki
  • Odpowiedz
@rzep_psiego_ogona: może nie tyle po próbach, ale wreszcie miałem czas odsłuchać wszystkich piosenek w całości:

+ Rosja - bardzo charyzmatyczna i zapadająca w pamięć, może zbierze trochę głosów od osób od zapędach feministycznych + murowane co najmniej 10 pkt od widzów z Azerbejdżanu
+ Gruzja - nawet nie interesowałem się tą piosenką, bo wszyscy ją umieszczali nisko w rankingach, a to naprawdę fajna wyciszająca ballada. Mimo to może być ciężko o awans z semi
+ Portugalia - podobała mi się już po preselekcjach, a teraz mnie tylko utwierdziła. Drugi Sobral? Kto wie
  • Odpowiedz
@Kalafijor: Wielka Brytania też głosuje w tym półfinale, to może tamtejsza Polonia się zlituje nad brzozą xd
Oh Gruzja będzie mieć ciężko, prasa dość nisko oceniła próby występu, Czechy tak samo - chyba za bardzo delegacja polega na charyzmie Benny'ego, bo to co widać na przeciekach to nie jest to, do czego przyzwyczaili nas w ostatnich latach Czesi (nawet jury może ocenić to nisko).
Szkoda mi Destiny, bo ma świetny
  • Odpowiedz
@obojetne: co do Serbii to hype jest jest wygenerowany przez Bałkanów, gdzie zespół jest dość popularny, więc czy chcemy tego, czy nie - na pewno przejdą dalej. Zresztą taka ciekawostka - jedna z dziewczyn - Sonja (ta z ciemnymi włosami) reprezentowała już Serbię parę lat temu ("Shelter" - chyba 2016 albo 2017 rok) - i mam wrażenie, że to ona większość piosenki śpiewa, bo ma najlepszy głos z nich wszystkich
  • Odpowiedz