Wpis z mikrobloga

10 proc. obywateli UE "rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii po 30 czerwca"

https://londynek.net/wiadomosci/10+proc.+obywateli+UE+rozwa%C5%BCa+opuszczenie+Wielkiej+Brytanii+po+30+czerwca+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=76714

Kopiuje wpis innego Mirka bo ma mnie na czarnej. Tutaj zapraszam wszystkich do dyskusji.

Osobiscie uwazam artykul za clickbajtowy i oczywiscie nie wspomnieli o tym ze np patusy po wyrokach nie dostana settled.
#uk #londyn #europa #wielkabrytania #emigracja
#uk
mielonkazdzika - 10 proc. obywateli UE "rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii po 30 c...

źródło: comment_1621064303tGh0oNJrFUJva3yrbEUe2b.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: hmm z tymi wyrokami to nie wiem, zależy jakie przewinienie, ile lat wstecz, jak długo ten ktoś jest w UK i czy miał coś na sumieniu również w UK. To zawsze zależy od dyskrecji osoby rozpatrującej wniosek.

Pewnie jakieś cięższe przewinienia mają wpływ.

A dlaczego masz tego Mirka na czarnej :) coś dużo animozji jest na tym tagu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Nie siedzę w polskim community…wiec z pierwszej reki nie wiem. Natomiast znajomy, który się udziela mocno przy polskim kościele mówi ze dużo ludzi już pojechało albo się wybiera. I to raczej Ci co zrobili dobrą kasę, ogarnięci ludzie, którzy mieli swoje firmy. Wracają bo w PL kupią dom za gotówkę, wtedy w sumie nie ważne co robisz. Jak masz głowę na karku i nie masz kredytu to będziesz dobrze
  • Odpowiedz
@Euthymol: Mysle ze 10% ludzi ktorzy nie chca robic sobie settled to nie tak duzo biorac pod owage ze wielu z nich i tak by nie dostalo tego statusu.

Ja chyba nikogo na czarnej nie mam, bo lubie znac opinie innych. To on z jakiegos powodu mnie nie lubi ( ͡° ʖ̯ ͡°) i nie moge pisac pod jego postami.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: a to nie jest tak ze ogarniety czlowiek i tak sobie wyrabia status. 10 min. z telefonem i furtka otwarta na kilka lat, tak w raxie czego.
Tez nieznam tu Polakow, jesli sie myle i ludzie naprawde wracaja bo brexit, i z premedytacja nie wyrabiaja sobie settled. To bede zaskoczony, jestem ciekaw dyskusji.

Mnie zawsze zastanawia argument "bo brexit" jak narazie mi bardziej pomogl niz zaszkodzil.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Z wyspami jest taki problem, ze bardzo trudno jest przejść z klasy średniej do klasy wyższej. Jest w zasadzie niewykonalne wg mnie. Także zgadzam się z Twoim znajomym. Sam jestem dobrym przykładem na ta tezę.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Wspierałem Brexit na początku. Jednak po 3 latach tego teatrzyku straciłem nadzieje. Pozostało wyrobić paszporty rodzinie, sprzedać dom i oglądać te show z dystansu. Po 9 miesiącach jestem bardzo zadowolony z decyzji.
  • Odpowiedz
@patrykard: i to rozumiem, zabezpieczyles sie, mogles wyrobic paszporty i to zrobiles. Sam nie wiem ile bede jeszcze w uk, ale tez wolalem wyrobic sobie paszport tak na wszelki wypadek :)
Ale ludzi co niby specjalnie nie robia sobie settled status to nid moge zrozumiec, i dociekam powodow.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Głównie mnie tam trzymała praca, którą lubiłem z kilku powodów, co i tak było na wyczerpaniu, a Covid tylko przyspieszył proces. Teraz wolę sobie jeździć po Europie.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: co ty sie wogle nakrecasz, bo 300 osob z 3k powiedzialo ze wyjezdza? bo jakies losowe wykopki odszczekuja sie elzbiecie?

no 4 miliony zyja a milion bedzie jezdzil w te w we wte (o ile ich wpuszcza)

jeszcze to pier do lenie zje bow ze z wiezien pouciekali w polsce i teraz w uk XD to musza byc pojemne wiezienia skoro wg wykopkow ze 300k wiezniow zyje w uk
  • Odpowiedz
@farara: a tak, bo to nastepny glupi artykul ze niby w tym calym uk tak zle ze ludzie nawet kilku minut nieposwieca na to zeby tu zostac. Polacy sie tego naczytaja a potem znajomi sie pytaja dlaczego ja tam jeszcze mieszkam, przeciez zabijaja polakow, wyspa upada i ogolnie brexit.
Co do tych wiezniow to myslalem ze jak ktos odsiedzial wyrok to i tak niedostanie settled (no ale nie jestem teraz
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: wiesz co napij sie herbatki i patrz sobie jak borys jedzie pociagiem

no przeciez ludzie umieraja na ulicach, nie zauwazasz tego?

mnie tez tak jeden ch pytal, bliski krewny, jak zylem w polsce i "klepalem biede" to go nie obchodzilo ze chcialem z nim do niemiec jechac, jak z uk wrocilem gdzie normalnie sobie zylem to mnie pytal po co tam siedziec.
nie wiem po co ktokolwiek sie przejmuje normikami wierzacym telewizji, tak ma byc, oni maja wierzyc ze pracuje na zmywaku i ze ludzie umieraja, inaczej by kajakami na te
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: w samym artykule piszą, że w większości wyjadą osoby z Niemiec, Francji i Hiszpanii, które tutaj wyciągają i tak dobrą kasę, więc raczej u siebie też dadzą sobie radę XD Nic nie wspominają o tych, którzy przyjechali "robić na zmywaku".

A tytuł na pewno clickbaitowy. Jest sporo osób, które psioczy, jak to okropnie w tym ÓK, a potem dalej siedzą. A nawet jak by mieli wrócić, to nie z powrotem do Polski, no weź, bez przesady. XD
A większość osób, które znam, a które wróciły, robi to głównie z powodów rodzinnych albo myśli, że będzie lepiej już w tej Polsce niż kiedyś było, i dość często potem żałują.

Mi akurat tu dobrze. Paszport dawno zrobiony, SS dawno zrobione (a czekanie na decyzję zajęło ze trzy
  • Odpowiedz
@Voltix:

nie sa u sivie i rlqtego tyle osob teraz sie zwija be robiebiq statusu.


wszystko w porządku, kolego? XDDD

A bycie/niebycie u siebie zależy od podejścia. Jak się dobrze wbijesz w tutejszy klimat, to się czujesz bardziej u siebie niż w Polsce.
  • Odpowiedz