Wpis z mikrobloga

10 proc. obywateli UE "rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii po 30 czerwca"

https://londynek.net/wiadomosci/10+proc.+obywateli+UE+rozwa%C5%BCa+opuszczenie+Wielkiej+Brytanii+po+30+czerwca+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=76714

Kopiuje wpis innego Mirka bo ma mnie na czarnej. Tutaj zapraszam wszystkich do dyskusji.

Osobiscie uwazam artykul za clickbajtowy i oczywiscie nie wspomnieli o tym ze np patusy po wyrokach nie dostana settled.
#uk #londyn #europa #wielkabrytania #emigracja
#uk
Pobierz mielonkazdzika - 10 proc. obywateli UE "rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii po 30 c...
źródło: comment_1621064303tGh0oNJrFUJva3yrbEUe2b.jpg
  • 35
@mielonkazdzika: hmm z tymi wyrokami to nie wiem, zależy jakie przewinienie, ile lat wstecz, jak długo ten ktoś jest w UK i czy miał coś na sumieniu również w UK. To zawsze zależy od dyskrecji osoby rozpatrującej wniosek.

Pewnie jakieś cięższe przewinienia mają wpływ.

A dlaczego masz tego Mirka na czarnej :) coś dużo animozji jest na tym tagu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
@mielonkazdzika: Nie siedzę w polskim community…wiec z pierwszej reki nie wiem. Natomiast znajomy, który się udziela mocno przy polskim kościele mówi ze dużo ludzi już pojechało albo się wybiera. I to raczej Ci co zrobili dobrą kasę, ogarnięci ludzie, którzy mieli swoje firmy. Wracają bo w PL kupią dom za gotówkę, wtedy w sumie nie ważne co robisz. Jak masz głowę na karku i nie masz kredytu to będziesz dobrze żyć.
@Euthymol: Mysle ze 10% ludzi ktorzy nie chca robic sobie settled to nie tak duzo biorac pod owage ze wielu z nich i tak by nie dostalo tego statusu.

Ja chyba nikogo na czarnej nie mam, bo lubie znac opinie innych. To on z jakiegos powodu mnie nie lubi ( ͡° ʖ̯ ͡°) i nie moge pisac pod jego postami.
@motoinzyniere: a to nie jest tak ze ogarniety czlowiek i tak sobie wyrabia status. 10 min. z telefonem i furtka otwarta na kilka lat, tak w raxie czego.
Tez nieznam tu Polakow, jesli sie myle i ludzie naprawde wracaja bo brexit, i z premedytacja nie wyrabiaja sobie settled. To bede zaskoczony, jestem ciekaw dyskusji.

Mnie zawsze zastanawia argument "bo brexit" jak narazie mi bardziej pomogl niz zaszkodzil.
@motoinzyniere: Z wyspami jest taki problem, ze bardzo trudno jest przejść z klasy średniej do klasy wyższej. Jest w zasadzie niewykonalne wg mnie. Także zgadzam się z Twoim znajomym. Sam jestem dobrym przykładem na ta tezę.
@mielonkazdzika: Wspierałem Brexit na początku. Jednak po 3 latach tego teatrzyku straciłem nadzieje. Pozostało wyrobić paszporty rodzinie, sprzedać dom i oglądać te show z dystansu. Po 9 miesiącach jestem bardzo zadowolony z decyzji.
@mielonkazdzika: co ty sie wogle nakrecasz, bo 300 osob z 3k powiedzialo ze wyjezdza? bo jakies losowe wykopki odszczekuja sie elzbiecie?

no 4 miliony zyja a milion bedzie jezdzil w te w we wte (o ile ich wpuszcza)

jeszcze to pier do lenie zje bow ze z wiezien pouciekali w polsce i teraz w uk XD to musza byc pojemne wiezienia skoro wg wykopkow ze 300k wiezniow zyje w uk XD
@farara: a tak, bo to nastepny glupi artykul ze niby w tym calym uk tak zle ze ludzie nawet kilku minut nieposwieca na to zeby tu zostac. Polacy sie tego naczytaja a potem znajomi sie pytaja dlaczego ja tam jeszcze mieszkam, przeciez zabijaja polakow, wyspa upada i ogolnie brexit.
Co do tych wiezniow to myslalem ze jak ktos odsiedzial wyrok to i tak niedostanie settled (no ale nie jestem teraz taki
@mielonkazdzika: wiesz co napij sie herbatki i patrz sobie jak borys jedzie pociagiem

no przeciez ludzie umieraja na ulicach, nie zauwazasz tego?

mnie tez tak jeden ch pytal, bliski krewny, jak zylem w polsce i "klepalem biede" to go nie obchodzilo ze chcialem z nim do niemiec jechac, jak z uk wrocilem gdzie normalnie sobie zylem to mnie pytal po co tam siedziec.
nie wiem po co ktokolwiek sie przejmuje normikami
@mielonkazdzika: w samym artykule piszą, że w większości wyjadą osoby z Niemiec, Francji i Hiszpanii, które tutaj wyciągają i tak dobrą kasę, więc raczej u siebie też dadzą sobie radę XD Nic nie wspominają o tych, którzy przyjechali "robić na zmywaku".

A tytuł na pewno clickbaitowy. Jest sporo osób, które psioczy, jak to okropnie w tym ÓK, a potem dalej siedzą. A nawet jak by mieli wrócić, to nie z powrotem
@Voltix:

nie sa u sivie i rlqtego tyle osob teraz sie zwija be robiebiq statusu.


wszystko w porządku, kolego? XDDD

A bycie/niebycie u siebie zależy od podejścia. Jak się dobrze wbijesz w tutejszy klimat, to się czujesz bardziej u siebie niż w Polsce.