Wpis z mikrobloga

@Moisze: Chłopie gdyby polski policjant w Warszawie został uwieczniony na filmie jak kopie leżącego Zyda to bylby skandal rangi międzynarodowej. A Tymczasem w Izraelu to chleb powszedni. gadania ONZ i innych organizacji nic nie zmieniają. Kiedy Ci się fikołki wyczerpią i zrozumiesz że tego się nie godzi popierać?
  • Odpowiedz
@ediz4: Obie strony mają dużo za uszami. Nie popieram żadnej ze stron, jedynie nie podoba mi się wybielanie palestyńczyków którzy też nie przyczyniają się do rozwiązania konfliktu a wręcz zaogniają go. Ataki terrorystyczne, ataki rakietowe, branie dzieci jako żywe tarcze? Jak polakowi katolikowi godzi się to popierać?
  • Odpowiedz
@ediz4: Jak tobie godzi się popierać ludzi którzy chowają się z wyrzutniami rakiet w szpitalach i szkołach za plecami kobiet i dzieci i wykożystują je by robić zdjęcia z ich zmasakrowanymi zwłokami w celach propagandowych? Ty to popierasz?
  • Odpowiedz
@Moisze: Przecież wyżej pisałem że nie zamierzam wchodzić w podłoża konfliktu i kto kogo bardziej kiedyś wyżynał. Mam XXI wiek i apartheid w Izraelu i to jest fakt. To że jakiś inny palestyńczyk coś kiedyś zrobił nie upoważnia państwa Izrael do łamania prawa międzynarodowego i systemowego prześladowania de facto również swoich obywateli.

nie przyczyniają się do rozwiązania konfliktu a wręcz zaogniają go.....

Chłopie Palestyńczycy nie mają żadnej karty przetargowej. Gdyby
  • Odpowiedz
Chłopie Palestyńczycy nie mają żadnej karty przetargowej.


@ediz4: Dlatego biorą własne dzieci jako żywe tarcze a później fotografują się jak płaczą nad ich zwłokami? Przecież to najwyższy poziom zbydlęcenia. Nic tego nie usprawiedliwia nawet walka z apartheidem
  • Odpowiedz
@Moisze: Co mają wyrzutnie rakiet gazet wspólnego z pobitymi Arabami choćby w Jerozolimie, zabitymi cywilami w wyniku b---------ń, zniszczonymi plantacjami, domami, odcinaniem wody, prądu itp, itd.
  • Odpowiedz
No na pewno ten typek tą rakietę odpalał a potem czekał aż mu dziecko zabiją w b-----------u aby zrobić fotę - no tak było.


@ediz4: Nie byłby to pierwszy taki przypadek w historii tego ugrupowania. Jak możesz to popierać? Nie wstyd ci?
  • Odpowiedz
@Moisze: I zburzone domy przez buldożery, przejmowane obszary okupowane, plantacje, bojówki w Jerozolimie które biją losowych Arabów to wszystko sprawka Hamasu który używa ludzkich tarcz.
  • Odpowiedz
I zburzone domy przez buldożery, przejmowane obszary okupowane, plantacje, bojówki w Jerozolimie które biją losowych Arabów to wszystko sprawka Hamasu który używa ludzkich tarcz.


@ediz4: No dobrze ale czy gdyby tobie zbużyli dom to wziąłbyś własne dziecko i użył jako żywej tarczy? Według ciebie to jest usprawiedliwienie do takiego działania?
  • Odpowiedz
A masz jakiś dowód że ten typ odpalił te rakiety czy tak teoretyzujesz?


@ediz4: No tak, a ty masz dowód że to Izrael odpalił tą rakietę która zabiła to dziecko czy tak teoretyzujesz?
  • Odpowiedz
@ediz4: Ja o niczym nie przesądzam w przeciwieństwie do ciebie. Twierdzę że obie strony mają bardzo dużo za uszami i nie warto popierać żadnej ze stron jak to robi wykop z nienawiści do Izraela.
  • Odpowiedz
@Moisze: Widzisz i tu jest twój problem bo jesteś jedną ze stron konfilktu i traktujesz to zerojedynkowo. A ja nie jestem - ja widzę potwierdzone zbrodnie Izraela z ostatnich lat i systemowe prześladowanie Palestyńczyków. To jest teraz - i to jest strona kto ma wszystkie asy w rękawie i ma moc sprawczą. Jak tego zaprzestaną to dopiero można stanąć do stołu i rozmawiać o pokojowym zakończeniu. Wszystko zależy od Izraela
  • Odpowiedz
@ediz4: Jestem stroną konfliktu bo mam awatar z serialu unorthodox? Czyli osoby mające awatar z mangą są stroną konfliktu między USA i chinami bo mają obrazek z chińskiej bajki? Niezła logika. Podziwiam zakręty twojego umysłu i logikę która doprowadziła do takich wniosków.
  • Odpowiedz