Wpis z mikrobloga

Kto w tym Sony odpowiada za marketing? Czy oni mają mózgi? xD Robią akcję, bardzo fajną zresztą i zapowiadają, że zacznie się w marcu i będzie przedłużona do czerwca, piszą o 4 miesiącach ofert, na początek wrzucają Ratcheta. Gierka spoko, była kiedyś w plusie (ale dawno), tutaj za darmo dla wszystkich, no bardzo na plus, osobiście nie skorzystałem, bo już mam wbitą platynę, ale trudno ocenić ruch inaczej jak pozytywnie.

Po Ratchecie wpada 9 indyków, kilka z nich to gry VR, zapewne żeby zachęcić do zakupu zestawu, a też bardzo fajnie się to wpisywało w pierwsze newsy dotyczącego nowego VRa. Nie wszyscy indyki lubią i w takiej gry grają, dla mnie to był najlepszy rzut w Play at Home.

Oprócz indyków zapowiadają jedną z największych gier poprzedniej generacji, Horizon Zero Dawn i to jeszcze w edycji z dodatkiem. No ludzie zachwyceni, Jim chwalony pod niebiosa.

Po HZD trochę cisza, wszyscy oczekują kolejnego newsa, kolejnych gier, przy okazji wpada zapowiedź Days of Play i oczekiwania jeszcze bardziej rosną, wielkie święto Playstation, dojebią do pieca. A tu co robi Sony? Macie jakieś gówno dodatki do gierek multi xD No przecież to jest jakiś nieśmieszny żart. Czemu oni nie zrobili tego w odwrotnej kolejności? Zacząć od gówno dodatków, a na koniec polecieć z bombami w postaci Ratcheta i HZD.

W piłce nożnej (i zapewne nie tylko) funkcjonuje takie powiedzenie, że jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz. I tutaj jest tak samo. Ludzie zamiast zapamiętać akcję wyłącznie pozytywnie, to będą pamiętać, że w momencie jak mieli zbudowane oczekiwania, to dostali gówno xD I mimo tego, że akcja jest naprawdę mega pozytywna, to pozostawi niesmak.

Jasne, ktoś za chwile może napisać, że przecież było za darmo i ludzie nie mieli prawa niczego oczekiwać. No niby racja, ale skoro zaczynamy od Ratcheta, idziemy przez indyki do HZD, to takie rzeczy oczekiwania po prostu budują i jest to normalna ludzka reakcja, że na koniec oczekujemy bomby, a nie kupy.

Odnoszę wrażenie (bo oczywiście nie mogę tego wiedzieć i napisać, że na pewno by tak było), że gdyby podobna akcja była organizowana u kolegów z #xbox to tam właśnie zaczęliby od gówno dodatków, ludzie by się pośmiali, pocisnęli, że w sumie nic ciekawego, no ale za darmo, po czym wyjechaliby z bombami w okolicy czegoś, co jest reklamowane jako święto graczy, a wielki Phil osobiście wjechałby na białym koniu i po trailerze sequela powiedziałby, że tak przy okazji to za tydzień pierwsza część za darmo dla wszystkich przez miesiąc.

Ludzie by się zabijali, spuszczali pod siebie i uczynili Phila królem wszechświata. A zamiast tego mamy co? No gówno.

#ps5 #ps4
  • 35
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: mogli zrobić tak: Horizon, DLC-ki i na sam koniec przed wydaniem Rift Apart #!$%@?ć Ratcheta z 2016 z free upgrade do PS5.... no, ale przecież to Sony i wyszło jak zwykle xD
@L3gion: z tą ciężką kasą to bym nie przesadzał. Konsola to akurat kosztuje grosze w stosunku do tego ile rozrywki z niej masz. 2-2.5k za sprzęt na 6-7 lat to nie jest duży pieniądz, co nie zmienia tego, że nie widzę powodu, dla którego miałbym ich nie krytykować jak robią jakieś dziwne rzeczy

@epicreturn: Horizon przed Days of Play (albo w trakcie) też byłby OK, bo zapewne na DOP pokażą
@Cinkito: Obawiam się, że Sony delikatnie mówiąc jest ubogie finansowo przy MS, więc i nie mogą sobie pozwolić na szaleńcze wydatki. Co mieli to dali w PS Collection, może jakby mieli w ofercie jakieś rzeczy z PS1/PS2 chodzące na PS4 to by mogli coś takiego rzucić chociaż.
@rowerek404: ale niech sobie są ubodzy, nie w tym rzecz. Jak napisałem, co za problem było to zrobić w odwotnej kolejności i Ratcheta/HZD rzucić w czasie Days of Play jako bombę? A nie, że zapowiadamy Days of Play i wrzucamy na koniec gówno xD

@L3gion: nie no, jasne. Jak na polski warunki to nie jest to mały pieniądz patrząc na średnie zarobki w kraju.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cinkito: Zresztą z drugiej strony. Gierki za darmo dali? Dali. Nie rozumiem takiego trochę przesadzone go bólu dupy, bo jakby nie patrzeć to była ich wolna wola żeby zrobić giveaway gierek i innych rzeczy,rownie dobrze mogli mieć #!$%@? i nic nie dać xD
Musieli na początku dać coś z grubej rury (HZD), bo inaczej ludzie mieliby wywalone na Play At Home.
Ja tam jestem z całej tej akcji w sumie zadowolony,
@Cinkito szczególnie że reklamują ten "game boost" jako osobną funkcje, a nie potrafią odblokować 60fps w grze która na pc chodzi spokojnie w tej płynności.

Czekam na jakieś konkretne ruchy Sony bo teraz to wygląda jakby sami nie wiedzieli co robią.
@Cinkito: No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godność człowieka?Ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie, chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie nasze wielkie sony. naszą firmę, wielką korporacje ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest coś takiego że
szczególnie że reklamują ten "game boost" jako osobną funkcje, a nie potrafią odblokować 60fps w grze która na pc chodzi spokojnie w tej płynności.

Czekam na jakieś konkretne ruchy Sony bo teraz to wygląda jakby sami nie wiedzieli co robią.


@Medonix: wyjdzie remaster z 60 FPS za 350 zł