Wpis z mikrobloga

mirasy z #stomatologia #dentysta #bruksizm
usuwał ktoś ósemki i dzięki temu przestał zaciskać zęby?
ogólnie to cierpię na bruksizm dzienny i nocny i to kwestia czasu kiedy zjem zęby
na pewno to nie jest spowodowane stresem bo badałem kortyzol i wyszedł poniżej normy xD
ale ogólnie mam wrażenie ze to przez 8 mam te zaciski i się zastanawiam czy warto je wyrwać skoro rosną dobrze tylko powodują ściśnięcie zębów
  • 14
@Raptrax: problem psychiczny też nie jak widać a nadal występuje i zaczyna mnie denerwować...
a po prostu czuje ścisk zębów który jest na tyle mocny ze nawet nić dentystyczna nie może w niektórych miejscach wejść
@murzynekkk: bruksizm ma bardziej skomplikowane podłoże, niż system 0-1. Prawdopodobnie jest to podłoże psychiczne, rozładowywane w nocy. Występują u Ciebie sztywność mięśni karku, bóle głowy, szumy uszne? Dodatkowo mogą nakładać się problemy w samym stawie/zaburzenia zgryzowe i problem z głowy.
@Raptrax: no dobra ale byłem u psychiatry, stwierdził że wszystko jest w porządku i nawet lepiej i zalecił badanie kortyzolu który wyszedł w dolnych granicach normy xD
więc odrzucił problem natury psychologicznej
generalnie kiedyś leczyłem się ssri z innych powodów i nocne zgrzytanie jak było tak było
sam u siebie zauważyłem że gdy całkowicie się wyprostuje bo trochę jestem zgarbiony to szczęka przesuwa mi się ku przodowi i bruksizm za dnia
@murzynekkk: to idź do stomatologa po szynę relaksacyjną lub stabilizującą i na pewno zdeprogramuje mięśnie. Poczytaj o teorii Lobezzoo. Często bruksizm ma powiązanie z marami sennymi, pojawia się w fazie REM i u wielu osób nie ma jednoznacznego powodu. Dobrze dobrana szyna po porządnym badaniu czynnościowym układu narządu żucia rozwiąże problem. Bruksizm wg najnowszych badań ma spore powiązanie z zaburzeniami oddychania/wadami kręgosłupa. Warto wybrać się do specjalisty zajmującego się zaburzeniami stawu.