Wpis z mikrobloga

Pracuje ktoś tutaj z obecnych na ochronie? Jak wygląda pilnowanie budowy gdzie nie ma stałego ciecia, tylko jest monitoring? Chciałbym ze znajomym wejść na nowo powstały budynek w okolicy na wschód słońca, w weekend, nie chce nic ukraść czy coś, chciałbym tylko zobaczyć ładną panoramę miasta. #ochrona #prawo #niewiemjaktootagowac
  • 15
@FarGO z mojego doświadczenia wynika, że raczej opcja druga. No chyba, że to jakiś obiekt strategiczny. Jeżeli to zwykły budynek mieszkalny to ja bym wchodził bez problemu, zwłaszcza jeżeli moja firma by go obsługiwała ( ͡º ͜ʖ͡º)
@FarGO Jeżeli nikogo tam nie ma, to na to, że ktoś tego pilnuje masz jakieś 20% szans. Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego jak działają takie rzeczy i jeżeli są w bardzo oczywistych i widocznych miejscach to mogą to być atrapy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@mytnik69: No ja już kiedyś w sylwestra po północy próbowałem czegoś takiego, wszedłem na dosyć wysoki budynek, pobujałem się chwilę i patrzę na dół a tam ochrona ulicą jedzie. To rura na dół. Nie wiem czy akurat tam jechali czy po prostu przejazdem.
W ogóle to my mamy ciecia na firmie na kamerach co jest zupełnie ślepy. Więc XD
@FarGO Też jestem operatorem monitoringu. Zależy od firmy i obiektu to czy na kamery się patrzy czy nie. Ja mam taki obiekt, że w nocy totalnie nikogo na nim nie ma więc wylewam się na kamery. Ale jak jestem na obiekcie gdzie można na coś ciekawego popatrzeć to sobie zerknę. A tak to książka/telefon/laptop i jechane do rana
@FarGO Uczeń/student poniżej 26 r.ż. 18,30 na rękę. Pracujesz sobie w systemie 24/48 (24 w robocie 48 w domu) robisz 10 zmian w miesiącu co daje 240h i przy tym 20 dni wolnych. No oczywiście pół dnia śpisz więc właściwie to 15 dni wolnych. Możesz sobie policzyć ile to wychodzi