Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak otagować.
Miał ktoś problem z gołębiami próbującymi założyć gniazdo na balkonie? Jak z tym skutecznie walczyć?
Kupiłem jakieś dziadostwa na balkon, które mają odstraszać, zawiesiłem wieśniacko wyglądające reklamówki (nie wiem czy działa podpatrzone od sąsiadów), ale małe #!$%@? dalej przylatują. Mieszkanie wynajmowane, więc za dużych modyfikacji nie będę mógł zrobić. Ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby?

#wroclaw #mieszkanie #golebie
  • 21
@Yahoo_: Mam ten sam problem, a nawet większy, bo kupiłem mieszkanie z już zadomowionymi gołębiami i nawet jak im na bieżąco wywalam patyki na nowe gniazdo to wracają
@Yahoo_ ja mam siatkę na balkonie, ale to moje mieszkanie. Może pogadaj z właścicielem. Wcześniej próbowały przez każdy najmniejszy otwór wbić mi na balkon
@Yahoo_: wywalać gniazdo, straszyć (zaglądać co godzinkę i głośno klaskać) a najlepiej okręcić/okleić folią malarską miejsce, w którym próbują gniazdować (szczególnie skuteczne jak sobie upatrzyły np doniczkę) - sztuczne ptaki ponoć czasem działają, ale tak naprawdę najważniejsze żeby teraz nie założyły gniazda - potem już nie będą przylatywać

Jak się już zadomowią to masz przesrane i tylko siatka wtedy pomoże
@Yahoo_: Miałem taki sam problem i zamontowałem siatkę na cały balkon. Kupiłem tanią (ok 10zł) siatkę w ogrodniczym do ochrony drzew owocowych przed ptakami. Trzeba tylko szczelnie cały balkon zasłonić, bo te szczury wlecą przez każdą wolną szczeliną.
U nas działa pies ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale generalnie wyrzucaliśmy na bieżąco patyczki i dzieciakowi ukradliśmy wiatraczek taki foliowy i gołębie o dziwo się bały chinskiej zabawki za 3 złote