Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Stworzyłem okienko z logowaniem w javafx i chce pobierać bazę użytkowników z bazy mysql, ktora mam na swoim wykupionym serwerze. Wszystkie dane do bazy są na 100% poprawne, a ciągle mam komunikat "Access denide" i IP mojego internetu. W remote mysql dodałem "%" i ciągle to samo.

Korzystam z mysql.connector.java i dane do połączenia z bazą idą przez com.mysql.cj.jdbc.Driver. Gdzie może leżeć problem?

#java #javafx
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BigAngryPenguin: serwer wykupiłem na crocweb, jest to zwykły shared hosting. Szukałem w Google, ale nie znalazłem identycznego problemu jak mój. Inni mieli raczej problem z kodem, a nie z sama bazą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PaaD: napisałem do supportu od tego serwera i napisali mi, że mam dodać sobie IP do "Remote mysql" I powinno działać. Zrobiłem tak i nadal dupa
@prnppp: ide sprawdzić, może faktycznie coś nie tak

Swoją drogą może to faktycznie coś z serwerem. Polecicie jakiś inny serwer? Potrzebuje serwera tylko do bazy danych żeby mój program mógł się z nią łączyć więc zależy mi na dostępie z zewnątrz do bazy
  • Odpowiedz
@magucio: Czy za pomocą zwykłego klienta SQL jesteś w stanie się tam połączyć?
Ze względów bezpieczeństwa, ogranicza się dostęp do bazy danych, dla adresów które nie muszą mieć do niej dostępu. Zazwyczaj serwer www i baza stoją na tej samej maszynie lub w tej samej lokalnej sieci więc dostęp do bazy 'ze świata' nie jest potrzebny a wręcz szkodliwy (próbujo się włamać i łącze zabierajo)
Sprawdź jakie masz IP, np. wchodząc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@draxgar: zrobiłem tak jak powiedziałeś już dawno, ale ciągle mam access denide. Może serwer ma jakieś ograniczenia i nie pozwala się łączyć z kompem. Skorzystałem z triala i testuje dropleta z bazą danych, może to zadziała
  • Odpowiedz