Wpis z mikrobloga

Ostatnio nam strasznego doła..
Jak tak popatrzę na to co się u nas i na świecie wyprawia to bardzo bym chciał stąd wyemigrować. Pytanie tylko dokąd, jeśli ogólnie zachód mi niezbyt odpowiada, choć wiem, że tam miałbym zapewnione prawa #teczowepaski , a na wschód to musiałbym się języka uczyć i się nieco boję, bo średnio się orientuję w tamtejszej kulturze. Chyba nigdzie mi nie pasuje. (,) Wszędzie ludzie to zwierzęta, a ja taki bardziej fobik-introwertyk.
Oczywiście, że najlepiej byłoby zostać w Polsce. Polska pod wieloma względami wręcz przewyższa zachód czy wschód. Nigdy się jednak nie doczekam aż w Polsce będzie bardziej normalnie. W tym kraju nabawiłem się tylko depresji i nieufności do ludzi.
#emigracja #przemyslenia #psychologia
  • 17
@pat1ryk: Przede wszystkim radości z życia, uczciwości, tolerancji, porządku, braku takiej błazenady jaka jest na zachodzie, nieco ekscentryzmu, równości ale nie wymuszonej przez państwo, liberalnego podejścia bez narzucania innym swych przekonań przez państwo, ale też nie anarchii, a nie traktowania siebie nawzajem jak złodziei i uprzykrzania innym życia, bo ktoś ma inne zdanie w jakiejś kwestii.
Tak w sumie to ja nie widzę żadnego kraju zachodu który spełniałby moje potrzeby tak
@Xing77: Nie wiem, raczej ja tego nie odczuwam, mieszkam "na zachodzie" od troche ponad 8 lat, zyje sobie normalnie, jest mi duzo lepiej niz w PL, w sumie nawet musze przyznac ze doszedlem do takiego stanu ze jak jestem w PL dluzej niz jakies 2 tyg to zaczyna mnie dopadac smutek i chec wyjazdu. Czy odczuwam presje na odniesienie sukcesu... nie, zupelnie nie, wrecz w swojej pracy jestem szanowany za to
Nie mam zaufania do psychologów, bo go nadwyrężyli, i też nie wybieram się na żadną terapię (z moich doświadczeń wynika, że to raczej oni się powinni na taką udać, a trafiałem na naprawdę dobrych specjalistów)


@Xing77: no to chyba jednak nie na takich dobrych
@Ordo_Publius: Ale jak wyjedzie z chłopakiem na czeską wieś to tez dostanie wpierdziel jak w Polsce plus duza mniejszość cygańska, która nie jest tolerancyjna kiedy widzi dwóch facetów trzymających się za dłonie.
Ja tez z #teczowepaski uciekłem za lepszym zyciem do Holandii i na ten moment jest ok ale wbrew stereotypom nie widać na ulicach facetów trzymających się za dłonie (za pewne przez duzą mniejszość Polaków i innych Słowian oraz oczywiście
@Uchodzca_Z_Polski: No ja to się dziwię Europejczykom, że pozwlają na taki swobodny przejazd ludzi. Dziwię się też Tobie, że mieszkasz w kraju w którym mniejszość słowiańska jest bardzo sporą grupą. Jeszcze trochę i zamiast Holendrów będzie tam cała była żelazna kurtyna. Kiedyś też byłem zwolennikiem otwartych granic, ale jak widzę co obcokrajowcy wyprawiają w innych krajach (nie tylko Polacy, ogólnie) to się za głowę łapię. Sam widzisz, że nie ma gdzie
@Xing77: Na razie tak sobie. Nie ujawniam swojej orientacji współpracownikom z całego świata a w szczególności Polakom. Wiem, że niby nikt mi nic złego nie zrobi gdyby się dowiedział, że lubię w dupke ale to jednak moja prywatna sprawa. Ja nie z tych co machają tęczową flagą co godzinę.
Poza tym jest w zakładzie kilku zdeklarowanych gejów i są traktowani jak powietrze przez wszystkich dookoła. Nie mają wrogów ani przyjaciół.
Ale
@Xing77: Mój przyszły partner do zycia musi lubić m.in. piesze wędrówki po górach, a takze podobnie jak Ja wyznawać zasadę Carpe Diem i próbować nowych doświadczeń np. mam w planach kurs wspinaczki, nurkowania czy kajakarstwa górskiego oraz prawko jazdy na motocykl a potem jego późniejsze kupno. Pod koniec maja będę uczestniczył w weekendowym kursie survivalu. Czyli zasady, którymi od niedawna się kieruję czyli poznawanie nowych ludzi, uczenie się nowych rzeczy, chęć