Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś podać powód dla którego p0lacy uważają bezsensowny #!$%@? za najlepszą formę spędzania dnia? W pracy trzeba #!$%@?ć, żeby szef widział, po pracy trzeba #!$%@?ć koło domu, rozumiem jak robi się coś potrzebnego, ale obserwując moich sąsiadów to klepią, stukają caly dzień chyba tylko po to, żeby nie siedzieć w domu z babą.
#przegryw
Pobierz 12lat25cm - Może mi ktoś podać powód dla którego p0lacy uważają bezsensowny #!$%@? za...
źródło: comment_1620627488UAd8DOLODrMPoiyo6MAybQ.jpg
  • 46
@12lat25cm: Zapie*dalać bez sensu trzeba, tak, żeby było widać, że się zapie*dala, a kto nie zapie*dala bez sensu, tak, żeby było widać, ten nie jest godzien szacunku, uznania czy choćby empatii. Jak zapie*dol nie ma sensu, to musi być zapie*dol bez sensu – byle było go widać. Liczy się oczywiście efekt pracy, ale jest on tym cenniejszy, im większy zapie*dol do niego prowadzi. Poza tym, płaci się przecież za zapie*dol, a
@12lat25cm no niektórzy sobie codziennie koło domu wyrwą kilka chwastów żeby potem nie spędzać całego dnia na robieniu tego. Taka praca rozproszona w czasie. To dobry system ale ja mam inny. Leżę z dupą, robota się gromadzi i potem chciałbym zrobić wszystko w jeden dzień ¯_(ツ)_/¯
A co do zasadności pracy to rozumiem, że ktoś by przewoził ziemię z jednego miejsca w drugie i potem z powrotem to można powiedzieć ze to
@12lat25cm Mój teściu, chłop do 16 w robocie, po robocie szybki obiad i idzie na podwórek i coś grzebie. Siedzi w garażu i coś puka, przenosi jakieś rzeczy z kąta w kąt. Łazi byle łazić i coś robić. Zaś mój ojciec starszy od teścia, przychodzi z roboty i jedyne co robi to gra se w karty przez neta lub ogląda z Mamą jakieś filmy, a jak ciepło to na staw i ryby
@krabczy: społeczeństwu karmionemu bezglutenowymi pierogami tego nie wytłumaczysz, lepiej pół dnia przesiedzieć ze smartfonem w ręku ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ale zaraz będzie minusów)
@januszdoe: Ja bym takie podejście rozumiał w 100 procentach. Niech każdy robi, to co lubi. Chodzi o to, że np. mój teściu chodzi i go to wkuwia maksymalnie, że "ooo a w garażu znowu drzwi skrzypią. Nosz choleracia, kuwa ledwo smarowałem", "znowu mrówki w ogródku. No kuwa, gdzie ta cholerna trutka. Znowu muszę sypać jak idiota" i tak marudzi pod nosem. To jaką on ma radość z tego?
@Heroina340: Mój teść, to serio dobra chłopina i aż mi go szkoda czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda mi też teściowej bo już na emeryturze od niedawna a teściu jak wyjedzie na 6:00 do pracy to o 5:58 dzwoni do domu i pyta teściową czy już wstała i co robi. Facet ma wbite do głowy, że trzeba machać łapami niemal 24 h, bo inaczej to jesteś nierobem
A wykopki i tak powiedzo że polaki to naród nierobów żyjący za 500+ xD


@Marek1991: ten typ Polaka jest bardzo pracowity, zresztą nie bez przyczyny na Zachodzie Polacy mieli renomę znakomitych, rzetelnych i wszechstronnych fachowców (dopóki nie zaczęła się tam zjeżdżać patologia po otwarciu granic). Problem jest taki, że często jest to robota albo niewolnicza (bo trzeba pokazać, jak ciężko pracuję, co jest wykorzystywane przez pracodawców), albo totalnie bezsensowna. Jak to
@DocentMarzanek: to ten twój to gorszy karabin niż mój, bo mój jednak odpoczywa w niedzielę i wieczorami, do tego za granicą ma taką robotę ze tez ma czasu sporo na odpoczynek. No i z teściowa dobrał się elegancko, bo ona też lubi wymyślać sobie co chwilę nową robotę.

Ale mam wśród znajomych kilka takich osób, dla których kult #!$%@? bezsensownego to droga życiowa, więc wiem co masz na myśli.
@12lat25cm: Patrzyliśmy z niebieskim na wyceny automatycznych kosiarek z osprzętem itd. na gotowo (na razie i tak nie kupimy ale o chcielismy dowiedziec sie ile taka impreza kosztuje), to teść z moim starym wielkie wąty, że jak to tak, tyle kasy to lepiej traktorka kupic i zapierdzielać samemu kosić, bo to ODPRĘŻAJĄCE.
Przecież w sobotę trzeba zapierdzielać koło domu z jęzorem na plecach, bo inaczej jesteś nierób. Podobnie też gadali na