Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna w #warszawie blok z ostatnich 10 lat który nie ma ścian z kartonu??
Ale tak serio, a nie że waszymi sąsiadami są starzy emeryci i myślicie że super wyciszenie.
Kupię mieszkanie od ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przepraszam pana #patodeweloperka że moje 22k/metr nie wystarczyły na kupno normalnych materiałów a stropy i ściany musiał w efekcie zrobić z kartonu.
Takiej patoli akustycznej jak tutaj to nie widziałem dawno.
Dzisiaj kolejna "pobudka" z rzędu zaliczona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu powinna inspekcja budowlana wjechać, kazać zburzyć i wybudować od nowa.

#warszawa #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś zna w #warszawie blok z ostatnich 10 lat który nie ma ścian z kartonu??

Ale tak serio, a nie że waszymi sąsiadami są starzy emeryci i myślicie że super wyciszenie.


@villager: mieszkałem na Kabatach w budynku z 2010. Nie słyszałem nigdy sąsiadów, a sam lubię głośno muzykę posłuchać.
  • Odpowiedz
@Anakee: moja rodzina wprowadziła się do nowego bloku w 2002 #warszawa i mimo że było tam pełno młodych rodzin z dziećmi nigdy nie pamiętam żadnej akustycznej patoli przez lata mieszkania tam. a przecież od tego czasu wymagania odnośnie materiałów i izolacji poszły w górę, nie w dół.

patodeweloperka chyba zrobiła się bardziej bezczelna w ciągu ostatnich ~ 10 lat
  • Odpowiedz
@villager: Mieszkam w bloku z 2012 roku, nie slysze sasiadow. Mieszkalem za to kiedys przy Konwiktorskiej w „starym dobrym bloku” i slyszalem kiedy sasiad wiadomosci ogladal albo kiedy pytal jaka herbate chce jego zona
  • Odpowiedz
@villager: masz ściany między lokalowe z gk? bardzo wątpię. Izolacyjność jest określona w normach i standardowe materiały budowlane używane w budownictwie je spełniają. masz tam pewnie silke 24cm lub 18 cm o podniesionej akustyce, miejscami żelbet. Nikt nic innego nie stosuje od wieli wielu wielu lat.
Czego byś oczekiwał po mieszkaniu w bloku?
  • Odpowiedz
@Gonzzo: nie wiem co jest, zgaduje że silka 18cm. ale słychać wszystkie głośniejsze rozmowy w innych mieszkaniach. silka jest podobno bardzo krucha i jak się wwiercisz to traci właściwości, może ktoś #!$%@?ł wykończenie i dlatego xD jedna z moich teorii roboczych
  • Odpowiedz
@Gonzzo: czekam aż przyjdzie do mnie na dywanik ten pajac od developera(wlasciwie to wykonawcy) i się wytłumaczy z fuszerki w mieszkaniu, mieliśmy się umówić ale powykręcali się covidem. trzeba się przypomnieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@villager: TBS od jw construction, jest #!$%@? bo jest, ale sąsiadów nigdy nie słychać, mogą robić nawet koncert a potem imprezę techno i nic nie słychać. Zawsze jestem w szoku jak idę do kolegi który tam mieszka. Cicho jak w domku.
  • Odpowiedz