Wpis z mikrobloga

Zmasakrowalem szkiełka okularów używając gogli VR
Jest punktowo zdarta ta warstwa anty refleksu.
Szkiełka pewnie i tak pójdą w tygodniu do wymiany ale jeszcze pomyślałem żeby ściągnąć tą warstwę i spróbować wypolerować

Jakiś domowy sposób na ściągnięcie tej warstwy anty reflex?

#okulary #soczewki #korekcjaoczu #quest2
arcpl - Zmasakrowalem szkiełka okularów używając gogli VR
Jest punktowo zdarta ta wa...

źródło: comment_1620554114Yq8QeUf2uAyKKEMI1V9xJP.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dave987654321: no powiem ci też nie przypuszczałem, nawet mam założony plastikowy dystans żeby okulary nie stykały się z soczewkami w goglach.
Ta powłoka anty refleks jest bardzo miękka rysuje się od nawet mikrofibry. Soczewka w goglach nie została zniszczona więc wnioskuję że otarcie musiało być lekkie, a jednak okulary nie przetrwały

Na pewno nastepne szkiełka w okularach nie będą miały tej powłoki, mniejsze ryzyko uszkodzenia a i kolory naturalne, bo
  • Odpowiedz
@arcpl: Kurczę, ja w swoich też używam bez dystansu i cały czas martwiłem się, że to soczewki Oculusa dostaną po dupie, a nie moje okulary, mam je już trochę i są jakieś ślady, ale nie jestem pewien czy ich już nie miałem. Z dystansem mam o wiele słabszą jakość i ogólnie mniej komfortowo aniżeli bez niego.
  • Odpowiedz
@Smartek: tak bez dystansu lepiej widzisz w goglach bo masz ciut wiekszy fov, jednak w moim przypadku bez dystansu szkla sie stykały, z dystansem mam niby luz jak poruszam delikatnie okularami w srodku, jednak wydaje mi się że w momencie kiedy gram w bardziej dynamiczna gre gdzie robie raczej gwałtowne ruchy głową to okulary gdzies tam sie musialy stykac no i się porysowały
Gogle mam od grudnia, wiec w zasadzie
  • Odpowiedz