Wpis z mikrobloga

Czy ty trzymasz tę makietę na podłodze?


@hoppek: tak, a co?

Przecież jak ktoś nadepnie bosą stopą to przypał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na drzwiach nakleję znaczek: uwaga, złe lego na podłodze

Jak duże to jest?

cała szerokość pokoju czyli ~2.5-3m x jakieś 3m
planujesz to wystawić na jakimś lego pokazie czy coś?


@aderonis: przechodziło mi to kilka razy przez myśl, ale:
- po pierwsze wstydzę się trochę, bo widzę, że takie sobie jest jeszcze i dużo pracy mnie czeka, żeby to wyglądało sensownie,
- po drugie nie wiem czy takie wystawy się w tej chwili w ogóle odbywają, a jeśli tak, to z kim w ogóle bym się miał kontaktować,
- a po trzecie:
@damw: nie siedziałem w tym a jedynie zwiedziłem z dwie wystawy lego. Kojarzę jednak, że makiety kolejowe tak wystawiają itd na dni dziecka. Mógłbyś się pod to podpiąć i tam wystawić. Możesz też do takich ludzi zagadać bo transportują oni moduły makiet równie delikatne.
Powodzenia
@damw: ad 1. Mam znajomego od makiet kolejowych. Ma tzw. Tort wielkości 100x80 czy jakoś tak. Powstał 10 lat temu i ciągle coś poprawia i zmienia. Uważam więc, że powinieneś odważnie wystawić i tyle. Nigdy nie skończysz raczej i nigdy nie będzie idealne :) (W pozytywnym znaczeniu)
@damw: Pewnie trzeba by się kontaktować z wystawami i dopytywać o możliwość wystawienia swojej makiety. A co do transportu.. musiało by to być jakoś sensownie, modularnie zbudowane. Na czas transportu każdy moduł w osobne pojeminki/pudełka i na miejscu składać do kupy. Taki sposób widziałem na kilku kanałach ze stanów. Choć finalnie prawie zawsze coś się po drodze rozsypywało w mniejszym lub większym stopniu i wymagało szybkiej odbudowy przy rozstawianiu.
@aderonis: no ale ja w chwili obecnej mam dokładny plan co chcę zrobić z tą makietą, tylko brakuje mi czasu, żeby to ogarnąć. Do zrobienia mam:
1. poprawić góry (niektóre są za niskie)
2. przedłużyć pasmo górskie do takiego jednego szczytu co kiedyś pokazywałem
3. skończyć saloon (znajdziesz foty na tagu kilka dni temu)
4. zbudować stację kolejową (tory już są)
5. poprawić jeszcze raz szczyt w fortem (podnieść o kilka
A co do transportu.. musiało by to być jakoś sensownie, modularnie zbudowane


@brudney: no właśnie ostatnio dokładnie do takiego wniosku doszedłem i dlatego całą makietę buduję modułowo, żeby maksymalnie były fragmenty 2x2 baseplate, czyli 51x51 cm.
wygląda jak mapa w cs'a: dewestwood (ʘʘ)


@bartol_wwa: nie jestem w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć, bo w CS nie gram i nigdy nie widziałem tej mapy ¯\(ツ)_/¯
Nie chcesz Tanowych płytek?


@szCichy: dzięki za propozycję, ale w chwili obecnej nie planuję nic z płytkamim tanowymi robić, a jeszcze mam sporo swoich