Wpis z mikrobloga

Wiecie, że tu w Stanach jest taka zasada, że jak Polak ci nie pomógł to tak jakby pomógł bo nie zaszkodził? Poznałem gościa z Polski co unika Polaków jak ognia bo się kilka razy sparzył i teraz woli udawać kogoś innego by znowu go ktoś nie #!$%@?ł. Smutne bardzo szczególnie patrząc na nacje co się wspierają nawzajem i nie dadzą zginąć jeden drugiemu przez co razem są silni.
  • 84
@R2D2_z_Sosnowca: Ciekawe spostrzeżenia. A gdzie w Stanach jesteś? Ja spędziłem rok czasu w Portland w Oregonie i właśnie mnie zdziwiło jak Polacy trzymają się razem. Chętni do pomocy i w ogóle. Chętnie zapraszali do siebie na obiady czy grila.

Ja takie odczucia jak ty miałem w Anglii, nawet większość sama mówiła ze ufaj wszystkim tylko nie rodakom.
@R2D2_z_Sosnowca: miło ze wrzucacie wszystkich do jednego worka :) może trzeba zmienić znajomych? Przez cały czas trzymałem się z dała od patusow, i udało mi się poznać całkiem sporo normalnych, rodziny dzieci swoje firmy itd. I uwaga potrafimy sobie pomocy kiedy trzeba bo wiadomo nie zawsze w życiu jest idealnie.
ja mam kumpla co w UK udawał Czecha, bo często robił dla ludzi (głównie Anglików) co byli z góry uprzedzeni do Polaków


@TechnoYoda: a do czarnych albo żydów nie mieli przypadkiem podobnych zastrzeżeń?
@Orzeech w Australii to akurat imo jest podobnie do jakiegoś USA czy UK, jasne że spotkasz tam kogoś spoko, ale ogólnie lepiej omijać.
Co do Szwajcarii i Japonii to faktycznie, tam Polacy są strasznie mili i pomocni, chyba wszyscy normalni ludzie z tego kraju tam wyjeżdżają xDD
@R2D2_z_Sosnowca: a jak taki Polak wyjdzie ze swojej polskiej dupy i pozna ludzi innych narodowości to dowie się np. od Turków, że mówią o swoich dokładnie to samo - jak to inne narody sobie pomagają a ich ziomki to tylko zagranicą chca pobratymców wyruchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@R2D2_z_Sosnowca: Ja nie udaje innego i gadam z ludźmi z Polski, tyle ze nie wchodzę w głebsze relacje, przyjaźnie
Wymieniłem już 4 samochody i dwa razy zrezygnowałem z zakupu bo sprzedawcą był Polak
Nie chcę kłopotów, może i źle oceniłem sprzedawców, by być może byli uczciwi, ale niestety nawet stereotypy mają swoją genezę w pewnym postepowaniu danej nacji.
Nie po to #!$%@?łem z tego kraju, by robić sobie bańkę kulturową na
typowe dla całej Europy wschodniej to samo mają Czesi Słowacy Węgrzy Bułgarzy Rumuni i pewnie inne postkomunistyczne nacje .


@bols83: Niekoniecznie, narody z Bałkanów stworzyły silne diaspory jak Serbowie, bo trzymają się razem. Podobnie mają Ukraińcy w Kanadzie, czy Rosjanie w USA. Polacy też mają dobrę emigrację z lat 80. na zachód Europy. Myślę, że kwestią jest źródło emigracji, jeśli to typowe patusy to wszędzie będzie źle, jeśli to elity coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
akurat w Chinach jest inaczej ale pewno dlatego ze nikt „normalny” do Chin nie emigruje

@LuckyStrike: Odezwał się typ co stawia własny kraj w złym świetle i wali do skośnookich towarzyszy na każdym kroku. Przecież ten wpis opa jest między innymi o tobie.
@R2D2_z_Sosnowca: Zawsze kisnę z tych anegdot o "Polakach" xD
Najczęściej ludzie, którzy narzekają, że zostali oszukani przez Polaków własnych rodaków mają na myśli polskich Sebixów w czapkach z daszkiem i pato Mariuszy budowlańców.

W Polsce jest oczywiste, że ma się różnych znajomych i jednym można ufać, a innym nie.
A jak zagranicą ludzie spotykają Matiego i Rafiego to nagle jest "ooo Polacy rodacy! Poland storng! O nie zaraz... oszukali mnie! Jednak
Pobierz s.....2 - @R2D2zSosnowca: Zawsze kisnę z tych anegdot o "Polakach" xD
Najczęściej lu...
źródło: comment_1620475312idHXA0QnwWgezJk9D0mZ6L.jpg