Wpis z mikrobloga

@SmashingPumpkins: Jest to wina tylko i wyłącznie Sony, ponieważ obsługa gier na ps4 jest odizolowana od pewnej funkcjonalności ps5. Z tego samego powodu przy przenoszeniu save'ów z wersji ps4 na ps5 trzeba się bawić w ich upload do jakiejś zewnętrznej chmury (nie wystarczy ps plus), a nie działa to tak jak na xboksie.
@SmashingPumpkins: jak napisali wyzej, zwiazane jest to ze wsteczna kompatybilnoscia. Gra to praktycznie port z PS 4 Pro. Roznice w mocy konsol nie sa tak duze, by wytlumaczyc roznoce 60fpsow ;).

Jak wyjdzie wersja natywna na obecna generacje to bedzie lepiej
@SmashingPumpkins
@profus
@MisPluszowyZWadaWymowy
@rowerek404
@camos

@stormkiss

Wszyscy się mylicie, żaden z was nie ma racji. Insomniac przy okazji patcha na PS5 dla Ratcheta z 2016 udowodniło że nie trzeba tworzyć natywnej dla PS5 wersji gry żeby odpalała się w wyższej rozdzielczości i framerate na PS5. Zwyczajne lenistwo ze strony EA które w dupie ma nowe konsole.
@EstradaOrNada: w których grach miałeś tak, że wersja ps5 miała bezpośredni dostęp do save'ów z ps4? Ja musiałem sejwy uploadowac w Borderlands 3 i THPS 1+2, bo to jedyne gry w które grałem na ps4 posiadające natywną wersję na ps5.
@EstradaOrNada: no jest jest, oznacza to, ze w ogole jest taka mozliwosc, w niektorych przypadkach, np. Mortal Shell takiej mozliwosci na PS5 nie ma, o czym mowia sami autorzy gry:

Can I transfer saves from previous gen to next-gen consoles?

For Xbox: Yes, as we have utilized Smart Delivery for Xbox Series X|S.

For PlayStation: Transferring saves won't be available for PlayStation, unfortunately, due to technical barriers.