Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi proszę, da się w trakcie drukowania sprawdzić czy power failure recovery jest włączone w Ender3 v2? Ta opcja jest z automatu włączona w oryginalnym sofcie czy wyłączona?
Nie przemyślałem sprawy i zapodałem wydruk, który ma lecieć jeszcze 5h, a nie chcę na noc zostawiać drukarki i się zastanawiam teraz czy sobie nie zepsuję czegoś, co już idzie od 7h.

Druga sprawa - jak chce się przerwać wydruk z zamiarem ponownego uruchomienia za kilka godzin, to jak to zrobić najwłaściwiej? Po prostu zgasić na włączniku z tyłu? Czy, nie wiem, dać pauzę, a potem zgasić?

To mój drugi wydruk w życiu - nie bijcie :)
Czytam i oglądam ile wlezie - aż się w głowie kręci, ale nie na wszystkie pytania da się znaleźć odpowiedzi.

Z góry dzięki!

#druk3d #drukarki3d #ender3
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chozi: Nie polecam wyłączenia drukarki w celu późniejszego dokończenia druku. Najprawdopodobniej skończy się to tak, że wydruk odklei się jak tylko stół wystygnie i wszystko pójdzie w p---u
  • Odpowiedz
@chozi: i jeśli to druk 12-godzinny to jest to pewnie coś większego i prawie napewno się odklei jak zatrzymasz druk do rana. A tak wogóle to trochę hardkor że jako drugi druk drukujesz coś większego :D
  • Odpowiedz
  • 1
@KoolMietek: otóż nie tym razem xD
Chciałem zobaczyć, na ile czyste wydruki potrafi robić to ustrojstwo i tak oto, biorąc ustawienia z załączonego tutoriala, 12cm szkatułka finalnie drukować będzie się Ok 13h xD

@sylwek2k: Mamutem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
chozi - @KoolMietek: otóż nie tym razem xD
Chciałem zobaczyć, na ile czyste wydruki p...
  • Odpowiedz