Wpis z mikrobloga

Mirki, pomogliście maturzystom, to może i mi pomożecie
( ͡º ͜ʖ͡º) Jestem chrzestnym i chcę na komunię młodemu kupić coś z elektroniki. Wstępnie wybór padł na tablet, ale zastanawiam się czy może laptop nie będzie czymś lepszym. Ogólnie to nie mam pojęcia czym się kierować wyborem dla ośmiolatka. Chciałbym żeby sprzęt posłużył następne kilka lat, ale wydawanie całej wypłaty na tabletolaptop jest dla mnie trudne...

#elektronika #komunia #dzieci #rozrywka
  • 22
Chciałbym żeby sprzęt posłużył następne kilka lat, ale wydawanie całej wypłaty na tabletolaptop jest dla mnie trudne...


@gupi_ja: po pierwsze, jaki masz na to budżet, po drugie, elektronika „na kilka lat” to już nie ta epoka. Chyba, że ruter wifi xD
Tablet to tylko ipad, laptopy to teraz trudny temat, bo pandemia pozamiatała prawie jak rowery.
Poza tym - chrzestny to ciągle chyba zegarek, nie?
@pesimist: no właśnie chciałem do tysiąca się zmieścić, ale widzę że przez ostatnie rok rynek #!$%@?ło. Sporo jest tej elektroniki, np. dron ale boje się, że z bratem zaraz go rozwalą. Tak samo już mają konsole. I #!$%@? quada... A sam tablet nie ma sensu trochę dla mnie, co na nim można robić, przeglądać YouTube?
@gupi_ja: po pierwsze, jaki masz na to budżet, po drugie, elektronika „na kilka lat” to już nie ta epoka.


@wykopyrek:
Nie zgodzę się, jest wręcz przeciwnie.

To już nie lata 90/00, gdzie nowy komputer po pół roku od zakupu był przestarzały.

Komputer, z którego teraz piszę ma kartę graficzną wydaną 5 lat temu, i procesor wydany 7 lat temu - a wciąż jest stosunkowo mocnym komputerem.
To już nie lata 90/00, gdzie nowy komputer po pół roku od zakupu był przestarzały.


@RandomowyMirek: teraz są lata, że komputer po roku jest zepsuty. Takie awarie są planowane na etapie projektowania i dotyczy to także sprzętu biznesowego. Myślę, że nawet serwerowego.