Wpis z mikrobloga

@Currrywurst: Wyprodukował jeszcze płytę Pezeta "Radio Pezet" więc aż tak źle z nim nie było jednak
@psposki: Ah ciekawi mnie co się teraz dzieje z tym ziomkiem z Grupy Operacyjnej, dobrze ich wspominam to było złoto XDDD
  • Odpowiedz
@miki4ever: Uwaga, przewiduję przyszłość: hurr durr, bogaci artyści mnie okrajado, niech zmienio prace, po co komu kultura, łopato by pomachali, ja jestem biznesmen zatrudniam tu ludzi, przecież płacę za netflixa, jakby artyści byli dobrzy, to by sami zarabiali, mame a zenek ma helikopter i ciągnie z państwowego, hurr durr, cyk, wyjaśniony.
Nie ma sensu dyskusji z ludźmi, którzy nie rozumieją po co być mądrym, jak można być głupim a i tak
  • Odpowiedz
najbardziej o ten podatek płaczą "wielcy artyści", którzy stworzyli coś dawno temu i z tego powodu im się należy


@midcoastt: tak, bo na takich warunkach weszli do branży. Mieli obiecane tantiemy od nośników, stare nośniki wyszły z użycia, nowe nie są objęte składką więc logiczne - z ich punktu widzenia - że nowe nośniki tez należy opłatą objąć.

Niczym się to nie różni od obroni niższego wieku emerytalnego.
  • Odpowiedz
@miki4ever:

Ja to #!$%@? nie wiem... ale dziwna zależność jest, że najwięcej o tej opłacie do powiedzenia to mają Ci, którzy #!$%@? zrobili albo grali jakieś 7 skrzypce w zespole. O ile jeszcze #!$%@? którego imienia nie wolno wymieniać skomponował jakieś hity KIEDYŚ (ze dwa czy trzy), a po nich nie zrobił w muzyce nic <- polecam sekcję dyskografia. Tak samo i Sidney Polak najbardziej znany jest z wyprodukowania płyty Pezetowi,
  • Odpowiedz
@Szokatnica: Dla mnie to wszystko jest o tyle absurdalne, ze swiat idzie w strone streamingu i tego typu serwisow, gdzie wyknawcy sa oplacani od ilosci odtworzen. Wiec jak jestes dobry to zarabiasz, jak nie to nie i to jest sprawiedliwe.

Kompletnie nie rozumiem dlaczego artysci mieliby miec bonus w postaci dodatkowego podatku. Dlaczego nikt nie pomysli o informatykach, ktorzy programuja te aplikacje, dlaczego oni nie maja % od kupionego smartfona. Albo
  • Odpowiedz
Dla mnie to wszystko jest o tyle absurdalne, ze swiat idzie w strone streamingu i tego typu serwisow, gdzie wyknawcy sa oplacani od ilosci odtworzen. Wiec jak jestes dobry to zarabiasz, jak nie to nie i to jest sprawiedliwe.

Kompletnie nie rozumiem dlaczego artysci mieliby miec bonus w postaci dodatkowego podatku. Dlaczego nikt nie pomysli o informatykach, ktorzy programuja te aplikacje, dlaczego oni nie maja % od kupionego smartfona. Albo lekarze %
  • Odpowiedz
@midcoastt: mogą, tylko w dużej części jest to nieuregulowane i o to im chodzi. Streamingi płacą jakieś śmieszne grosze, ale artyści muszą być w nich obecni, bo inaczej tracą dużą część rynku i rozpoznawalność wśród młodzieży. Obecnie artyści stracili źródło dochodu jakim są koncerty, więc głośniej domagają się tantiem, które - w ich mniemaniu - są należnymi im pieniędzmi. A takie zagraniczne serwisy ich nie płacą, bo żadne prawo ich do
  • Odpowiedz
Jak to #!$%@? jest... że discopolowcy mimo piractwa mogą żyć, a #!$%@? sidney polak musi ruchać pieniądze ze smartfonów?


@Szokatnica: Prosta sprawa. Discopolowcy nie nastawiają się na sprzedaż ich poważnego albumu-arcydzieła jak jakieś #!$%@?, dla nich grunt to kręcenie wyświetleń, co z kolei definiuje ich popularność, co znowuż z kolei otwiera furtkę na robienie koncertów w klubach/telewizji. Pewnie ze sprzedaży płyt mają zyski, no ale sądzę, że zawsze główną siłą napędową
  • Odpowiedz