Wpis z mikrobloga

Jaki jest koszt życia? Nie piszcie ,,jak to nie wiesz" czy ,,policz sobie" itp. Z różnych powodów nie mam jak IRL się tego dowiedzieć a wszędzie w Internecie ludzie tylko się kłócą, kto lepiej zarabia nie odpowiadając na to pytanie. Więc może jest tu już ktoś doświadczony, ogarnięty i mi pomoże? ! Jak nie zarabiasz to się nawet nie wypowiadaj błagam.

Chodzi mi o to, ile miesięcznie tak przeciętnie (zazwyczaj) bez oszczędzania każdego grosza ale i też bez rozrzutności wydajecie pieniędzy (i na co!). Szczególnie interesują mnie osoby, które żyją same w jakimś małym mieszkaniu/kawalerce i płacą czynsz lub kredyt za to mieszkanie. Więc muszą na wszystko sami zapracować, bez pomocy mamusi czy tatusia, którzy gotują żarcie albo dają mieszkanie za darmo czy w spadku itp itd.
Ile wydajesz na żywność? Ile na podatki? ile na comiesięczne opłaty konieczne typu internet, bilety/paliwo? Ile zarabiasz netto?

Dodatkowe pytanie to jakie są konieczne opłaty/podatki o których mógłbym nie wiedzieć a które no trzeba spłacać, bo wiadomo każdy mówi o prądzie wodzie ogrzewaniu itp. ale na pewno jest coś jeszcze.

#zycie #wydatki #wroclaw
  • 7
  • Odpowiedz
@SEBZER: określ się czy mówisz o pensji gdzie się tymi kosztami nie przejmujesz, czy pensji gdzie musisz wszystko ścisnąć aby przeżyć.

Są ludzie którzy żyją tak i tak, więc określ swój wariant
  • Odpowiedz
@Rad-X: wiem że są ludzie którzy żyją tak i tak. Sa też ludzie po środku którzy żyją spokojnie nie są rozrzutni i nie oszczędzają na wszystkim i o takich mi chodzi.
  • Odpowiedz
@SEBZER: 2 dorosłych i małe dziecko i przewalamy na pierdoły jakieś 5k miesiecznie. Te pierdoły to głównie opłaty stałe (wynajem kawalerki (1,6k), media, raty starego, małego kredytu) wychodzi jakieś 2,4k, jedzenie to mniej więcej 1,5k, ogarnięcie dzieciaka jakieś 0,6k, paliwo koło 200, reszta wydatki losowe, jakiś wiekszy zakup albo wyjazd. Staramy sie nie dziadować, ale tez nie szalejemy, jak już to schodzi na paliwo na wycieczkach.
  • Odpowiedz
@SEBZER: Po kolei (miesięcznie):
1. Kredyt - 1800 PLN
2. Rachunki - gaz 70 PLN, woda 65 PLN, prąd 70 PLN, net+tv - 115 PLN, telefon - 45 PLN, czynsz - 90 PLN - 455 PLN
3. Jedzenie 600 PLN
4. Paliwo - 450 PLN

Robi się nagle 3300 takich stałych. Dodatkowo coś w aucie, motocykl, ubezpieczenie jednego i drugiego i chaty, coś do ubrania, jakieś wyjście i jak zarabiałem 5000
  • Odpowiedz