Wpis z mikrobloga

Mirasy,

Czy wiecie, czy trzeba łykać fina po przeszczepie?
Naprawa mojego łysego skalpu (Norwood 5A) to minimum 3000 graftów, zależnie od metody - jakieś 30k PLN. Mam jeszcze dość gęste włosy na potylicy i karku, więc raczej wystarczy na tyle.
Ale jeśli do tego mam latami łykać coś, od czego spadnie mi libido, to szczerze mówiąc chyba szkoda kasy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #zakola #lysienie
  • 31
Przecież poziom tamtejszej służby zdrowia stoi wyżej niż u nas xD Jeszcze rozumiem strach przed inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym w innym kraju, ale włosów? XD

Niby czego sie tam bać?


@AntyBohater: jak dostaniesz głupiej reakcji alergicznej na znieczulenie, to potem się bujaj w obcym kraju bez znajomości ich systemu opieki zdrowotnej ... masakra. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@TypowyZakolak: masz przykład kevina mana ktory pakuje po przeszczepie fina minoxa ru 58841 i inne żeby to jakoś wyglądało. Sam przeszczep na aż takim zaawansowanym norwoodzie daje #!$%@? uzupełnienie w większości i trzeba to uzupełnić farmakologią.
Chyba że jesteś typem który woli mieć sianko i nie zależy na jakiejś mega gęstości z prześwitami które wygląda mega śmiesznie
@TypowyZakolak może spróbuj najpierw fin bez przeszczepu? Nie wszyscy mają skutki uboczne, czasem dawki niższe niż zalecane już znacząco poprawiają sytuacje.
Dodatkowo o ile odrost na finie na zakolach jest rzadkością, to na środku głowy występuje częściej.
Ile lat masz w ogóle?

Fina po przeszczepie bierze się głównie po to żeby włosy za linia przeszczepu nie wypadły. Są historie gdzie ktoś uzupełnił sobie zakola, nie powstrzymał samego łysienia i potem mu wypadło
Ile lat masz w ogóle?

34. Ja już prawie nie mam włosów z przodu. Dlatego środek, który tylko dalsze wypadanie powstrzymuje to dla mnie strata czasu, bo nie mam już prawie czego ratować. Tylko przeszczep mi pomoże.

Zresztą sobie zobacz mój skalp:

https://i.imgur.com/WC832NJ.jpg

próbuję wybrać między ścięciem się na zero i pogodzeniem się z rzeczywistością już na dobre, a walką o odwrócenie stanu rzeczy poprzez znaczną ilość graftów, ale jeśli muszę do
@TypowyZakolak
Ja bym dał sobie rok czasu, wszedł na fina w małej dawce + minoxidil + dermarolling. Taki zestaw przynosi najlepsze efekty z tego co wiem. W twojej sytuacji te 3000 graftow może nie dać zadowalającego efektu bo masz spory obszar do pokrycia, ale jeśli lekami odwrócisz ten proces w połowie no to efekt końcowy będzie dużo lepszy (i pewnie tańszy).
Faktycznie branie fina dla samego utrzymania tego co masz nie ma
@TypowyZakolak: 3000 graftów na Norwood 5 to zdecydowanie za mało, ja mam Norwood 4, wstawiłem 2600 a skończy się pewnie na 4000. Jak chcesz to pytaj na priv, wg. mnie fin to must

Turcja najbardziej się opłaca, ale trzeba uważać na podejrzanie tanie oferty. Polska dopiero raczkuje w przeszczepach i mało kto się w tym specjalizuje, a niektórzy lekarze medycyny estetycznej poddali się po próbach wejścia na rynek (nie będę pisał