Wpis z mikrobloga

Mirasy,

Czy wiecie, czy trzeba łykać fina po przeszczepie?
Naprawa mojego łysego skalpu (Norwood 5A) to minimum 3000 graftów, zależnie od metody - jakieś 30k PLN. Mam jeszcze dość gęste włosy na potylicy i karku, więc raczej wystarczy na tyle.
Ale jeśli do tego mam latami łykać coś, od czego spadnie mi libido, to szczerze mówiąc chyba szkoda kasy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #zakola #lysienie
  • 31
  • Odpowiedz
@Herdion: ja akurat nie pije i nie palę, ale masz rację, że ludzie przesadnie boją się leków. Z tym, że jak coś aż dla 3-4% pacjentów skutkowało obniżeniem libido, to już jest realna szansa na zonka a ja akurat wolę być łysy niż nieruchający ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcesz to pytaj na priv, wg. mnie fin to must


@feegloo: dzięki, odezwę się na priv.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Niestety ,ale fin po przeszczepie to koniecznosc o czym celowo nie mowia w tanich klinikach np. w turcji zeby nie zniechecac klientow. Fina sie bierze zeby lysienie dalej nie szlo i zeby jeszcze bardziej boki glowy sie nie obnizaly ,podobnie jest z korona. Birze sie tez fina zeby poprawic wyglad samego przeszczepu ....tak,tak przeszczep tez z czasem bedzie gorzej wygladal bo wlosy ze strefy biorczej tez ulegaja miniaturyzacji,moze w sporo
  • Odpowiedz
dopiero po np 5 latach widac do czego prowadzi przeszczep bez fina po kilku latach u duzego % ludzi - takich histori jest pelno na forach o lysieniu


@koala667: kurcze, nie znam takich historii. Wychodzą jakieś paskudne ślady?
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: nie musi to być 30-40k

Możesz spróbować oferty typu all inclusive w Turcji, gdzie wstawiają np. do 4000 graftów (realnie około 3500) za stałą cenę typu 12k. Jak badałem temat to znalazłem https://www.smilehairclinic.com/ , wygląda legit, sęk w tym żeby nie naciąć się na podobne oferty z gdzie bulisz za organizację, przeloty i prowizję dla pośrednika, a z obiecanych 4000 wstawiają 2500 i w dodatku efekt jak po 2000 ;)
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: po prostu wyglada sie dzwnie na odleglosc bo wychodzi wtedy nienaturalny schemat lysienia ....np. gore masz po przeszczepie niby gesto a boki glowy sie obnizaja bo dalej lysiejesz i zostajesz z dziwna wyspa na gorze glowy. Juz nie mowiac o robieniu korony przeszczepem i dalszym lysieniem w tym miejscu bo korona bedzie dalej sie powiekszac xD Widzialem tez zrobione zakola przeszczepem a po kilku latach zakola beda szly jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@koala667: faktycznie.. jeśli jest różnica w tempie łysienia dla przeszczepionych włosów i nieprzeszczepionych, to będziesz wyglądać jak mutant ( ͡° ʖ̯ ͡°) ew. kolejne przeszczepy a przecież donor area też nie jest z gumy i też podlega łysieniu, tylko wolniej...
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak:

wiem, że fin też nie musi, ale chyba 3-4% przypadków to już realne ryzyko.


bardziej to jest 1 % przypadków, co pokazują badania dla osób, które stosowały fina kilka lat.

Widziałem takie badanie, gdzie skutki uboczne na tle seskualnym miały występować dla 3-4 % używających fina mniej niż 12 miesięcy, ale w tym samym badaniu 2 % stosujących placebo skarżyło się na takie skutki uboczne.

Weź pod uwagę, że masa
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: ~2800 grafty to ja w norwooda 2a(choć w rzeczywistości raczej 3, ale tak był opisany) wwaliłem, żeby jakoś to wyglądało i to u jednego z najlepszych chirurgów w europie (Feriduni). Na norwód 5a musisz mieć z 6k żeby mieć jako taką gęstość, a i tak pewnie będziesz musiał używać topika i innych środków żeby dać iluzję większej gęstości.
Nie wierz komukolwiek kto Ci obiecuje że 3k da Ci pozytywny efekt
  • Odpowiedz