Wpis z mikrobloga

@tytanowy_kalafior: Ten konkretny policjant powinien do końca życia nie wyjść z pierdla. Floyd nie był aniołkiem, ale nie wyobrażam sobie TAKIEGO traktowania żadnego człowieka w cywilizowanym świecie. Facet mówi już słynne : "Officer I can't breath", a ten na wyjebce dalej kolanem uciska mu szyję. Nie jestem pewny, czy policjant mający umiejętności samoobrony zrobiłby coś takiego nieumyślnie.
Ten konkretny policjant powinien do końca życia nie wyjść z pierdla. Floyd nie był aniołkiem, ale nie wyobrażam sobie TAKIEGO traktowania żadnego człowieka w cywilizowanym świecie. Facet mówi już słynne : "Officer I can't breath", a ten na wyjebce dalej kolanem uciska mu szyję. Nie jestem pewny, czy policjant mający umiejętności samoobrony zrobiłby coś takiego nieumyślnie.


@Totalkozakmen: a widziałeś filmik z zajścia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cypselus: parę razy, ale wystarczyło raz a dokładnie. Niestety sam trenuję MMA i wiem, że człowiek dusi się przy mniejszym nacisku. Floyd miał szyję przyciśniętą do asfaltu, więc jego śmierć z powodu braku kompetencji policjanta jest co najmniej oczywista.
@Cypselus: No trenuję MMA z elementami jiu-jitsu. szyja gnieciona o asfalt przez 8 minut i dziwisz się, że go udusił? ja nie wiem, czy to było na tle rasistowskim, czy nie i szczerze mam to w dupie, ale pewne jest, że gdyby kogokolwiek uduszono tak w Polsce i takie samo nagranie dostałoby się do internetu, to byłyby masowe protesty w jakimś mieście.