Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#gotujzwykopem
Czy ktoś używa takich gadżetów do gotowania w stylu sous vide? Od paru miesięcy oglądam na YouTube guga foods i jego drugi kanał sous vide everything i się na to napalilem, ale boję że ze znudzi mi się po tygodniu i zostanę z następnym nie używanym gadżetem w szafce.
Czy jeśli macie, to faktycznie często tego używacie do gotowania obiadów? czy miesa naprawdę wychodzą zawsze doskonale zrobione i są o wiele smaczniejsze i soczystsze niż kiedy przygotowuje się je w konwencjonalny sposób?
Glacial - #gotujzwykopem
Czy ktoś używa takich gadżetów do gotowania w stylu sous vid...

źródło: comment_16201256060xJE184qww0TZiTWqYKG7W.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Glacial: zobacz ile przepisów z uzycie tego znajdzisz i ile z nich chciałbyś przygotować. Potem zastanów się jak często będziesz to gotował :) jak często to bierz :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czuczer: no właśnie z tych filmów co oglądam to 80% bym robił. A jescze duży plus, że wrzucasz swój szajs do tego gówna i masz spokój na co najmniej dwie godziny. Nie trzeba się martwić o to, że jak nje zamieszasz co parę minut to ci się przypali itp. Włączasz i idziesz robić swoje rzeczy. A na ostatnie pół godziny przygotowujesz sobie jakiś sos czy dodatki i Elo.
  • Odpowiedz
Nie trzeba się martwić o to, że jak nje zamieszasz co parę minut to ci się przypali itp. Włączasz i idziesz robić swoje rzeczy. A na ostatnie pół godziny przygotowujesz sobie jakiś sos czy dodatki i Elo.


@Glacial: to tak samo jak z wolnowarem. Zupełnie dwie różne rzeczy, ale wolnowar bardzo polecam :D
  • Odpowiedz
@Glacial: jak się chwilę bawiłam z sous vide, to używałam po prostu pakowarki próżniowej (takiej z Lidla, polecam w ogóle do przechowywania jedzenia), termometra i zwykłego garnka. Może nie było idealnie jak być powinno, ale na moje potrzeby spisywało się nieźle. Przede wszystkim, było to rozwiązanie tanie i bez konieczności zakupu tych gadżetów, które wtedy były dość drogie. Czuć było różnicę w smaku, mięso było bardziej soczyste, ale potem mi się
  • Odpowiedz
Czy jeśli macie, to faktycznie często tego używacie do gotowania obiadów? czy miesa naprawdę wychodzą zawsze doskonale zrobione i są o wiele smaczniejsze i soczystsze niż kiedy przygotowuje się je w konwencjonalny sposób?


@Glacial: Tak. Ja mam swoje urządzenie od 8 lat, korzystam regularnie. Gotowałem w tym wszystko - steki, wieprzowinę, kurczaka, warzywa, jajka.

Mięso wychodzi zdecydowanie soczystsze bo masz naprawdę minimalną utratę wody. Dodatkowo możesz np. twardsze kawałki gotować dłużej
  • Odpowiedz
@Glacial: Jeżeli jesteś osobą która planuje z wyprzedzeniem większość Swoich posiłków to SV jest bardzo przydatne w codziennym gotowaniu. Natomiast nie jest to metoda która Ci daje zawsze jakieś cudowne efekty nieosiągalne innymi metodami. Jest dosłownie kilka produktów które można w szczególny sposób przygotować tylko SV, ale zdecydowana większość wyjdzie tak samo lub bardzo podobnie dobrze je przygotowujac tradycyjnymi metodami. Steki są np. takim przykładem, do tego tradycyjnie zrobisz je szybciej
  • Odpowiedz
Jest dosłownie kilka produktów które można w szczególny sposób przygotować tylko SV, ale zdecydowana większość wyjdzie tak samo lub bardzo podobnie dobrze je przygotowujac tradycyjnymi metodami. Steki są np. takim przykładem, do tego tradycyjnie zrobisz je szybciej i wkładając trochę mniej pracy.


@Mirkosoft: Stek Ci nie wyjdzie tak samo jak w SV. Można próbować np. metodą reverse sear albo piekąc w klaryfikowanym maśle, ale to nadal nie będzie ten sam poziom
  • Odpowiedz
@rzep: @Mirkosoft: nieprawda, jest cala masa rzeczy, ktorych nie sposob zrobic tak samo jak w SV, przykladem niech beda chociazby delikatne warzywa czy owoce, ktore nalezy zblanszowac, ale hartowanie przez bezposredni kontakt z woda jest niemozliwe, ze wzgledfu na utrate smaku albo struktury, np rabarbar. Polecam sprobowac sobie ugotowac rabarbar SV doslownie przez 3, moze 4 minuty w temperaturze 42stopnie, a nastepnie worek zahartowac ( nie pod strumieniem, bo sie
  • Odpowiedz
nieprawda, jest cala masa rzeczy, ktorych nie sposob zrobic tak samo jak w SV


@cocktostova: No dobrze, a jak często robisz jajko 65, rabarbar albo owoce? Ogromna większość przepisów i tego co ludzie na co dzień gotują to klasyczne mięsa, steki, kurczaki, kaczki, ryby etc. A prawie wszystko to da się przygotować równie dobrze tradycyjnymi metodami. Oczywiście są potrawy w których SV daje unikalny efekt. Podałeś fajne przykłady, ja też znam
  • Odpowiedz