Wpis z mikrobloga

Ej tak szczerze to czy obecne gry potrzebują mocniejszych sprzętów żeby wyglądać lepiej? Takie pytanie przez pryzmat wyciskania wszystkich soków z #ps5 i #xbox oraz ich ewentualnych wersji PRO.

No bo tak szczerze, czy 1080p w 60 klatkach wygląda źle? ograłem takie Uncharted 4 i osobiście nie potrzebuję lepszej grafiki, gdyby wszystkie gry obecnej generacji trzymały ten poziom to mnie to wystarcza, oby tylko te 60 fps było, bo to faktycznie widać i czuć.

Taki RT w Control dla mnie jest nie warty rezygnowania z 60fps, odpaliłem pograłem tak ze 2 dni i wróciłem do wydajności.

Dla mnie gry już z poprzedniej generacji #ps4 osiągnęły taki poziom, że już nie muszą być piękniejsze. GoT, GoW, Horizon, przecież te gry są śliczne, jedyne czego im brakuje to 60 klatek, a to nie powinno być problemem w tej generacji.

Nie sądzicie, że ta walka na piksele to taka sztuka dla sztuki i ewentualne bajery zobaczy jedynie zapaleniec albo ktoś kto ogląda filmy od DF?

To opinia osoby która najwięcej grała na psx i nawet w marzeniach nie sądziłem, że kiedyś gry tak będą wyglądać.

WAŻNE - jeśli masz zamiar trollować i prowokować w tym wątku przeczytaj spoiler

  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
ja gram na telewizorze 55 cali, siedzę od niego oddalony o około 3m (co i tak nie jest przecież daleko)


@Ryszardzislaw: Dla 55 cali odpowiednia odległość to 1,5 metra. Siedzisz po prostu za daleko.

3 metry to byłoby tak na styk dla 70 cali nawet, a to o wiele większy tv od 55
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: Prawda jest taka, że różnicy między 1080p a 4K człowiek i tak w większości przypadków nie zobaczy. Co dopiero między 8K a 4K. Rozdzielczość jest mocno przereklamowana. Z resztą 120 fpsów a 60 fpsów to też nie jest tak duża różnica jak 60 a 30. Dlatego śmieszą trochę jakiekolwiek uszczypliwości na tej płaszczyźnie.


Ej tak szczerze to czy obecne gry potrzebują mocniejszych sprzętów żeby wyglądać lepiej?

Jeśli byśmy chcieli mieć 'full wypas' to w sumie potrzebują. 4K z RT i w 60 fpsach to jest coś z czym ani PS5 ani XSX sobie nie poradzą w obszernych grach z naprawdę rozbudowaną grafiką i otaczającym światem, tak więc wersje 'PRO' już teraz niejako miały by rację bytu. Ale co dalej? No dalej jest 8K i 120 fpsów, a to wymagałoby jeszcze mocniejszego sprzętu, z którym nawet te wersje PRO by sobie pewnie nie poradziły. Tylko czy to będzie robiło jakąkolwiek różnicę dla przeciętnego
  • Odpowiedz
@Emes9191: Obejrzyj sobie film Digital Foundry o odświeżonym Metro Exodus, tam pokazują jak wygląda od strony deva oświetlenie RT a to normalne. Generalnie żeby normalne działało trzeba ręcznie wstawiać od #!$%@? sztucznych źródeł światła żeby symulować delikatne rozproszone odbite światło i żeby w miejscach nie oświetlonych bezpośrednio nie było ciemno jak w dupie, RTGI po prostu działa bo światło się po prostu samo odbija.

Oczywiście RT RT nie równe, od
  • Odpowiedz