Wpis z mikrobloga

Ej tak szczerze to czy obecne gry potrzebują mocniejszych sprzętów żeby wyglądać lepiej? Takie pytanie przez pryzmat wyciskania wszystkich soków z #ps5 i #xbox oraz ich ewentualnych wersji PRO.

No bo tak szczerze, czy 1080p w 60 klatkach wygląda źle? ograłem takie Uncharted 4 i osobiście nie potrzebuję lepszej grafiki, gdyby wszystkie gry obecnej generacji trzymały ten poziom to mnie to wystarcza, oby tylko te 60 fps było, bo to faktycznie widać i czuć.

Taki RT w Control dla mnie jest nie warty rezygnowania z 60fps, odpaliłem pograłem tak ze 2 dni i wróciłem do wydajności.

Dla mnie gry już z poprzedniej generacji #ps4 osiągnęły taki poziom, że już nie muszą być piękniejsze. GoT, GoW, Horizon, przecież te gry są śliczne, jedyne czego im brakuje to 60 klatek, a to nie powinno być problemem w tej generacji.

Nie sądzicie, że ta walka na piksele to taka sztuka dla sztuki i ewentualne bajery zobaczy jedynie zapaleniec albo ktoś kto ogląda filmy od DF?

To opinia osoby która najwięcej grała na psx i nawet w marzeniach nie sądziłem, że kiedyś gry tak będą wyglądać.

WAŻNE - jeśli masz zamiar trollować i prowokować w tym wątku przeczytaj spoiler

  • 25
Taki RT w Control dla mnie jest nie warty rezygnowania z 60fps


@Zielony_Ogr: tu jest twoja odpowiedz.

Insomniac zrobil w sumie Spidermana w wersji PS5 jako 140p/60fpsow i RT (choc ubozszy niz w trybie jakosci), ale a) nie kazde studio chce/ma czas to robic i b) 1440p/60fps/RT powinno byc glownym trybem jak dla mnie z ew. przejsciem na 4k/60fps/bez RT lub 1080p/120fps (z zachowaniem jakosci grafiki)
Dla mnie gry już z poprzedniej generacji #ps4 osiągnęły taki poziom, że już nie muszą być piękniejsze. GoT, GoW, Horizon, przecież te gry są śliczne, jedyne czego im brakuje to 60 klatek, a to nie powinno być problemem w tej generacji.


@Zielony_Ogr: Mam podobnie i wolałbym, żeby był większy nacisk na płynność i 60 klatek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Beeercik: Tylko że dwadzieścia lat temu raczej mało kto tak mówił bo przeskok między generacjami był nieporównywalnie większy, teraz trochę dobiliśmy do ściany i kolejne generacja różnią się kosmetyką która czasami ciężko dostrzec bez bezpośredniego porównania coś jak z tym przykładem:
ridim - @Beeercik: Tylko że dwadzieścia lat temu raczej mało kto tak mówił bo przesko...

źródło: comment_162006870729Oxszj7UjLRzQM6edF6GL.jpg

Pobierz
Żyłuje to niesamowicie wymagania i FPSy, a daje co? Odbicia?


@Emes9191: Widziałem to jedynie w Control, a myślę, że najlepiej to widać w pajaku, więc ciężko mi to jeszcze obiektywnie ocenić, ale przez pryzmat Control to dla mnie gra nie warta świeczki
@Zielony_Ogr: Prawda jest taka, że różnicy między 1080p a 4K człowiek i tak w większości przypadków nie zobaczy. Co dopiero między 8K a 4K. Rozdzielczość jest mocno przereklamowana. Z resztą 120 fpsów a 60 fpsów to też nie jest tak duża różnica jak 60 a 30. Dlatego śmieszą trochę jakiekolwiek uszczypliwości na tej płaszczyźnie.

Ej tak szczerze to czy obecne gry potrzebują mocniejszych sprzętów żeby wyglądać lepiej?


Jeśli byśmy chcieli
@Zielony_Ogr: Właśnie też chciałem podać przykład Ratcheta, ale powstrzymałem się z takiej racji, że w sumie nie było jeszcze premiery tej gry i to co widzieliśmy na pokazach może nie mieć później odzwierciedlenia w rzeczywistości (chociaż wątpię żeby tak było).
Ale tak, zgodzę się tutaj całkowicie. Nowy Ratchet (przynajmniej wedle tego co mogliśmy zobaczyć do tej pory) wygląda lepiej niż spora część bajek (nawet tych najnowszych) i myślę, że gdyby pokazać
@ridim: Prosze nie postować tego obrazka co lata po internecie od jakiś 7 lat. Każda osoba co pracuję z grafiką 3D i modelami po 2 sekundach patrzenia powie, że to po prostu manipulacja nie przedstawiająca stanu rzeczywistego.
Załączam bardziej doprecyzowany obrazek na ten temat

@Zielony_Ogr
Od kiedy pamiętam się mówiło "czy potrzebna jest lepsza grafika? Obecna wygląda przepięknie" i za każdym razem jak wychodziło coś nowego to był efekt "wow". Teraz
matejss - @ridim: Prosze nie postować tego obrazka co lata po internecie od jakiś 7 l...

źródło: comment_1620071979JBXHtFpFqd6Mku3GK0PcVI.jpg

Pobierz