Wpis z mikrobloga

Ej tak szczerze to czy obecne gry potrzebują mocniejszych sprzętów żeby wyglądać lepiej? Takie pytanie przez pryzmat wyciskania wszystkich soków z #ps5 i #xbox oraz ich ewentualnych wersji PRO.

No bo tak szczerze, czy 1080p w 60 klatkach wygląda źle? ograłem takie Uncharted 4 i osobiście nie potrzebuję lepszej grafiki, gdyby wszystkie gry obecnej generacji trzymały ten poziom to mnie to wystarcza, oby tylko te 60 fps było, bo to faktycznie widać i czuć.

Taki RT w Control dla mnie jest nie warty rezygnowania z 60fps, odpaliłem pograłem tak ze 2 dni i wróciłem do wydajności.

Dla mnie gry już z poprzedniej generacji #ps4 osiągnęły taki poziom, że już nie muszą być piękniejsze. GoT, GoW, Horizon, przecież te gry są śliczne, jedyne czego im brakuje to 60 klatek, a to nie powinno być problemem w tej generacji.

Nie sądzicie, że ta walka na piksele to taka sztuka dla sztuki i ewentualne bajery zobaczy jedynie zapaleniec albo ktoś kto ogląda filmy od DF?

To opinia osoby która najwięcej grała na psx i nawet w marzeniach nie sądziłem, że kiedyś gry tak będą wyglądać.

WAŻNE - jeśli masz zamiar trollować i prowokować w tym wątku przeczytaj spoiler

  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Zielony_Ogr:

To samo ludzie mówili 20 lat temu.

Poza tym tutaj już nie chodzi o grafikę, a o jakąkolwiek fizykę w grach, o niszczalne otoczenie, o więcej ruchomych obiektów, o jakikolwiek wpływ na otoczenie.

Gry się zatrzymały w tym aspekcie 15 lat temu, a część wręcz cofnęła.
  • Odpowiedz
Taki RT w Control dla mnie jest nie warty rezygnowania z 60fps


@Zielony_Ogr: tu jest twoja odpowiedz.

Insomniac zrobil w sumie Spidermana w wersji PS5 jako 140p/60fpsow i RT (choc ubozszy niz w trybie jakosci), ale a) nie kazde studio chce/ma czas to robic i b) 1440p/60fps/RT powinno byc glownym trybem jak dla mnie z ew. przejsciem na 4k/60fps/bez RT lub 1080p/120fps (z zachowaniem jakosci grafiki)
  • Odpowiedz
Poza tym tutaj już nie chodzi o grafikę, a o jakąkolwiek fizykę w grach, o niszczalne otoczenie, o więcej ruchomych obiektów, o jakikolwiek wpływ na otoczenie.


@Beeercik: Control pokazał, że się da, ja serio jako boomer miałem opad szczeny jak to zobaczyłem w akcji(ʘʘ)
  • Odpowiedz
Dla mnie gry już z poprzedniej generacji #ps4 osiągnęły taki poziom, że już nie muszą być piękniejsze. GoT, GoW, Horizon, przecież te gry są śliczne, jedyne czego im brakuje to 60 klatek, a to nie powinno być problemem w tej generacji.


@Zielony_Ogr: Mam podobnie i wolałbym, żeby był większy nacisk na płynność i 60 klatek.
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: Mnie zastanawia, czy ten cały Ray Tracing to w ogóle gra warta świeczki. Żyłuje to niesamowicie wymagania i FPSy, a daje co? Odbicia?
Chyba, że zbytnio to spłycam, to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
  • Odpowiedz
Żyłuje to niesamowicie wymagania i FPSy, a daje co? Odbicia?


@Emes9191: Widziałem to jedynie w Control, a myślę, że najlepiej to widać w pajaku, więc ciężko mi to jeszcze obiektywnie ocenić, ale przez pryzmat Control to dla mnie gra nie warta świeczki
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: Prawda jest taka, że różnicy między 1080p a 4K człowiek i tak w większości przypadków nie zobaczy. Co dopiero między 8K a 4K. Rozdzielczość jest mocno przereklamowana. Z resztą 120 fpsów a 60 fpsów to też nie jest tak duża różnica jak 60 a 30. Dlatego śmieszą trochę jakiekolwiek uszczypliwości na tej płaszczyźnie.

Ej tak szczerze to czy obecne gry potrzebują mocniejszych sprzętów żeby wyglądać lepiej?


Jeśli byśmy chcieli mieć 'full wypas' to w sumie potrzebują. 4K z RT i w 60 fpsach to jest coś z czym ani PS5 ani XSX sobie nie poradzą w obszernych grach z naprawdę rozbudowaną grafiką i otaczającym światem, tak więc wersje 'PRO' już teraz niejako miały by rację bytu. Ale co dalej? No dalej jest 8K i 120 fpsów, a to wymagałoby jeszcze mocniejszego sprzętu, z którym nawet te wersje PRO by sobie pewnie nie poradziły. Tylko czy to będzie robiło jakąkolwiek różnicę dla
  • Odpowiedz
@Ryszardzislaw: pamiętasz taki film Final Fantasy VII - Advent Children z 2005 roku? obecnie gry już wyglądają jak ten film, a taki Rachet jest ładniejszą grą niż taki Toy Story który był filmem

Edit: mój błąd obecne gry wyglądają lepiej niż ten FF z 2005 roku
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: Właśnie też chciałem podać przykład Ratcheta, ale powstrzymałem się z takiej racji, że w sumie nie było jeszcze premiery tej gry i to co widzieliśmy na pokazach może nie mieć później odzwierciedlenia w rzeczywistości (chociaż wątpię żeby tak było).
Ale tak, zgodzę się tutaj całkowicie. Nowy Ratchet (przynajmniej wedle tego co mogliśmy zobaczyć do tej pory) wygląda lepiej niż spora część bajek (nawet tych najnowszych) i myślę, że gdyby
  • Odpowiedz
@ridim: Prosze nie postować tego obrazka co lata po internecie od jakiś 7 lat. Każda osoba co pracuję z grafiką 3D i modelami po 2 sekundach patrzenia powie, że to po prostu manipulacja nie przedstawiająca stanu rzeczywistego.
Załączam bardziej doprecyzowany obrazek na ten temat

@Zielony_Ogr
Od kiedy pamiętam się mówiło "czy potrzebna jest lepsza grafika? Obecna wygląda przepięknie" i za każdym razem jak wychodziło coś nowego to był efekt
matejss - @ridim: Prosze nie postować tego obrazka co lata po internecie od jakiś 7 l...

źródło: comment_1620071979JBXHtFpFqd6Mku3GK0PcVI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz