Wpis z mikrobloga

#zdrowie #kregoslup #lordoza #zniesiona #fizjoterapia #pomoc

Witam, problem wyglada u mnie nastepująco, ciągle czuje sie jakbym był pod wpływem alkoholu np po dwóch piwach. Wszystkie badania krwi,moczu,tarczycy sa w porzadku natomiast rtg wykazało zniesienie lordozy szyjnej. Czy to moze powodować takie objawy jak ciagły bol karku w szczegolnosci przy odchylaniu, czesty bol głowy ktory czasami nasila sie np przy kaszlu w jednym miejscu jest to krótkotrwałe zjawisko,przy kreceniu glowu w kregoslupie szyjnym sluchac jakies chrupanie. Ciagle uczucie takich jakby bujanek/niestabilnosci/niepewnosci natomiast nigdy sie nie przewrocilem,nie stracilem rownowagi zeby sie łapać czegoś, chodze prosto. Czasami tez wystepuje u mnie pulsowanie w uchu kilkusekundowe, jakis błysk w oczach jakby ktos zrobił zdjecie, czasami rowniez mrowienie w palcu od dloni. Dodam ze pracuje fizycznie co zapewne pogłębia problem. Mam tak od grudnia, zostal mi do zrobienia rezonans głowy dla kontroli bo neurolog odruchowo powiedzial ze jest okej, zdjec jeszcze nie widzial bo mam przyjsc z wynikami rtg i rezonansu jednoczesnie czyli pewnie dopiero za jakies dwa miesiace.. Probowalem maty do akupresury oraz poduszki ortopodycznej natomiast niewiele to pomaga. Co moge zrobic? strasznie to utrudnia funkcjonowanie i denerwuje człowieka. Jakie mieliscie objawy przy zniesieniu lordozy oraz w jaki sposob sobie z tym radziliscie i czy to moze powodowac takie objawy?
latsyrC - #zdrowie #kregoslup #lordoza #zniesiona #fizjoterapia #pomoc


Witam, pr...

źródło: comment_1620052760GsOwpygBDHBDpXQFM8jbOd.jpg

Pobierz
  • 24
@latsyrC Ja miałem odcinek szyjny ustawiony w kifozie, czyli jeszcze większa #!$%@? niż u ciebie. Objawy to były zawroty głowy, bóle głowy, bóle barku i ucha, znaczne pogorszenie się wzroku, światłowstręt, pieczenie i łzawienie oczu, jakieś błyski i poruszające się kropki (męty?) przy patrzeniu się w światło, puste odbijanie, nudności i pewnie jeszcze coś by się znalazło.
Mi bardzo pomogło leżenie kilkadziesiąt minut dziennie na takim wałku podłożonym pod szyję, który wymuszał
@Sebula1411: Butelke po czym? Rozumiem ze lezeć np na podłodze a nie łozku. Minely ci objawy? u mnie trwa to 5 miech i zero poprawy.. Probowałem samemu jakiś cwiczeń na szyje, maty i poduszki do akupresury ale nic nie dało. #!$%@? sa te objawy ze są 24/7 i nie mijają, utrudniaja funkcjonowanie... Juz pewnym momencie zastanawialem sie czy to na pewno od tego a nie jakiejs powaznej choroby
@latsyrC Po czymkolwiek, ważne żeby miała kształt jak najbliższy walcowi i była napełniona. Tak, lepiej leżeć na podłodze. U mnie większość objawów minęło po 2 miesiącach. Nadal mam bóle barku i ucha, ale są one nieporównywalnie mniejsze do tego co było wcześniej. Jaką masz tą poduszkę? Większośc tych generycznych, wysokich poduszek ortopedycznych potrafi jeszcze bardziej zaszkodzić przy zniesionej lordozie.
@latsyrC Pamiętaj, żeby butelka leżała tuż przy barkach. Możesz też użyć rolki ręcznika papierowego. https://youtu.be/y30RvndnBFY
https://youtu.be/WAnKl4RvA9E

Tutaj masz alternatywne ćwiczenie, gdyby to wcześniejsze ci nie odpowiadało.
https://youtu.be/A8baXHPjYeg

Możesz robić chin tucks na wzmocnienie mięśni szyi. Poszukaj jeszcze jakiś ćwiczeń rozciągających na szyję oraz klatkę i tyle. Wizyta u fizjo też nie zaszkodzi. Pomoże ci rozluźnić napięte mięśnie.
@latsyrC: Szkoda tracić czas martwiąc się w oczekiwaniu do neurologa, serio idź do dobrego terapeuty manualnego, moge ci pomoc szukać kogoś w okolicy twojej. Te wszystkie rzeczy są do przepracowania z fizjoterapeutą
@latsyrC w takim razie nie nie masz się czym martwić. Szybko powinna przyjść poprawa, przynajmniej u mnie tak było. Oczywiście, jeśli twoje objawy faktycznie wynikają ze zniesionej lordozy.
@latsyrC Co do tej poduszki, którą wysłałeś, to jeśli leżysz na tej grubszej części to zamiast ustawiać swoją szyję w naturalnej krzywiźnie, jeszcze bardziej ją znosisz. To już lepiej spać na zwykłej poduszce, tylko ważne, żeby była w miarę niska, niewiele ci pomoże, ale przynajmniej nie zaszkodzi jak ta "ortopedyczna".