Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyjazdem do Holandii na rozładunek kontenerów. Nie na stałe, ale potrzebuję się odbić finansowo. Ktoś może miał doczynienia z taką pracą i podpowie czy to warte tego by rzucić w Polsce robotę (umowa na stałe, 3k na rękę) i spróbować wyjechać? Płacą te słynne 10 euro na rękę, blant po pracy, to jest życie
#praca #holandia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JonkeJ: pamietaj o uldze abolicyjnej.

głównie to mi szkoda mojej dziewczyny


NIe mozesz zabrac dziewczyny ze soba? szczegolnie teraz zwiazki na odleglosc maja ogromny problem - kiedys mozna bylo sie wpakowac do byle samolotu juz za 40 zl, a teraz testy, kwarantanny itd...
  • Odpowiedz
@JonkeJ: mam 30 lat. Żałuję że robiłem studia i nie wyjechałem do Holandii tuż po maturze. Szkołę zawsze można zrobić tutaj, jeśli mówi się po angielsku (a wtedy i holenderski się łyknie) i żyje się spokojniej.
  • Odpowiedz
@Peter_Parker: A teraz mieszkasz w Holandii? Można jakoś się tam dorobić. Dzięki że mówisz o tej szkole bo też nad tym myślałem, cieszę się że jest taka opcja. Zastanawia mnie tylko czy po jakimś czasie da radę się tam osiedlic samodzielnie
  • Odpowiedz
@JonkeJ: tak. Jeśli ma się trochę oleju w głowie, troszkę umiejętności i szczęścia można złapać kontrakt na czas nieokreślony. A jeśli się jest z kimś i myśli się o wspólnej przyszłości, można wtedy bez problemu wziąć kredyt hipoteczny, który jest o wiele tańszy niż wynajem.
  • Odpowiedz
@JonkeJ:
Pracowales kiedys ciezko fizycznie? Rozladunek kontenerow to ciezka robota fizyczna. Jestes w stanie stac na nogach przez 8 godzin i zgimac sie przez te podnosic paczki? Ile wytrzymasz 1 dzien, a potem co?postaraj sie isc na zbieracza to zawsze cos posciemniasz i wozkiem zrobisz dwie tury miedzy polkami to zawsze cos pomoże. A co jal w jedynm momencie przyjade 2 20 kontenery? Bo jeden byl spozniony i bedziesz z---------j
  • Odpowiedz