Wpis z mikrobloga

@Fytyny93: PG18 nie oznacza że gra jest tylko dla osób po 18 roku życia, to jest rekomendowany wiek, dzieciak może pójść do sklepu i kupić sobie taką grę i nikt mu nie zakaże, chyba że rodzice bo to właśnie jest informacja dla rodziców, jeśli dziecko jest rozważne i wie że to tylko gra to nie ma problemu, znam dzieciaki którym w życiu bym nie pozwoliła grać w takie gry a
  • Odpowiedz
@Muireann: Tak, byłem dzieckiem, grałem w GTA 3 w wieku 10, czy tam 11 lat, ale z perspektywy czasu uważam, że nie było to dobre dla mojego rozwoju. W ogóle to, że rodzice nie interesują się jakie treści konsumują ich dzieci to chyba największa patologia 21 wieku.
  • Odpowiedz
@Fytyny93:

ale z perspektywy czasu uważam, że nie było to dobre dla mojego rozwoju.


Prawda, jesteśmy w stanie to zaobserwować i potwierdzić, że coś z twoim rozwojem poszło nie tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zwłaszcza, że chciałbyś na podstawie swojego przypadku dyktować, co jest dobre, co złe innym, normalnym ludziom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HetmanPolnyKoronny


Jak mialem te kilka lat to tez gralem w mafie czy gta 3( jak wychodzily to mialem te 12-13 lat) tak samo w call of duty.

Bez przesady.

@vegetassj1: ok, ale CoD nie był od 18 lat. Nie będę udawał świętoszka, że jak od osiemnastu czy szesnastu to nie ma przebacz, nawet roku wcześniej nie można, ale gdy gra z jednej strony wymaga więcej lat, a dzieciak ma
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: porównanie z dupy, PG18 to jest rekomendowany wiek czyli można grać jak rodzic pozwoli i uzna że dla dziecka to nie szkodliwe (jak dziecko prawidłowo się rozwija to rozumie że gra to tylko gra a nie prawdziwe życie), wymagane 18 lat przy piciu alkoholu już działa inaczej bo trzeba mieć ukończone 18 lat i nawet jak mamusia pozwoli na kielona to nie wolno, a Lolek jest nielegalny w Polsce
  • Odpowiedz
a znam i takie co mogły by pykać sobie śmiało


@Z3tkaOak: Nie wierzę, że jakikolwiek 10-latek powinien grać w GTA. Sam moim dzieciom (najstarszy ma 11) pozwoliłem grać w Skyrim, który jest 18+ ze względu na przemoc, czy Upadły Zakon, który jest 16+ z podobnego powodu, ale nie ma opcji dekapitacji ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale GTA czy Wiedźmin, gdzie oprócz przemocy mamy mnóstwo przekleństw, prostytutki
  • Odpowiedz
Co za dziad, co jest zlego w grach komputerowych jesli dziecko ma inne zainteresowania i normalnie sie rozwija


@brck89: Jak pisałem już wyżej, nie ma nic złego w graniu jako takim, niemniej 10-latek grający w GTA to jednak przesada.
  • Odpowiedz
@Garztam: Zawsze mi serce puchnie z dumy jak to czytam :D I zauważcie, że Filipek szukał kogoś, kto mu nie będzie przeklinał w słuchawki,a także sam kulturalnie odpowiedział dorosłemu panu.

Klasa.
  • Odpowiedz