Wpis z mikrobloga

Mogę gdzieś sprawdzić skąd był polecony?

Mame dzwoniła, że w domu rodzinnym dopiero zajrzała do skrzynki i było powtórne zawiadomienie o poleconym z sądu do 26 kwietnia na mnie, więc już pewnie po ptakach. Jak zadzwonię na urząd pocztowy w tamtym mieście, to mi udzielą jakichś informacji? Nie uśmiecha mi się jechać prawie 300km, żeby tylko się dowiedzieć, że przesyłka odesłana. W zasadzie wystarczyłby mi nadawca, wtedy skontaktowałbym się z sądem, bo też nie mam pomysłu co przeskrobałem.

#sad #pytaniedoeksperta #pytanie #pocztapolska
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamnikwbluziezkapturem: kod kreskowy i ten ciąg cyfr pod nim, to numer przesyłki. skąd jesteś? bo możliwe, że te SRX-X, to określenia na ichniejsze sądy rejonowe. ale pewny nie jestem, bo wysyłką w sądach zajmuje się woźny
  • Odpowiedz
@jamnikwbluziezkapturem: to może być jakaś "głupota", gdzie oskarżycielem publicznym nie jest prokuratura, a jakiś inny podmiot, np. policja, czy inna straż miejska. zadzwoń najlepiej do biura obsługi interesanta jutro albo pojutrze (tak, jak pisałem - jutro dużo sądów ma wolne, więc możesz się nie dodzwonić). tam wszystko Ci powiedzą, co i jak musisz zrobić.
  • Odpowiedz
@n1c3: Znalazłem info, ze ten e-sąd zajmuje się tez ściąganiem długów, wiec pewnie mogłem dostać jakiś wyrok nakazowy za niezapłacony mandat czy coś - od jakiejś straży miejskiej czy kogoś, bo policja normalnie takie rzeczy ściąga z konta.

Wiec dużo strachu, a pewnie głupota.

Jutro się wszystkiego dowiem i rozwiążemy te zagadkę. Dzięki za pomoc, szczególnie Tobie. :)
  • Odpowiedz
@jamnikwbluziezkapturem:
Na Poczcie mają możliwość sprawdzenia w wewnętrznym systemie danych nadawcy. Na bank, bo sam niejednokrotnie prosiłem, aby mi to ktoś sprawdził (tylko, że ja pracuję na Poczcie).

Na moje pocztowe oko:
SRL - odpis pozwu z e-sądu (odwoływać się jak by co)
SRN-K - nakaz zapłaty z lokalnego
  • Odpowiedz
@rorschy: Wszystko się zgadza, miasto z właściwym sądem Rejonowym jest na N.

Widocznie ktoś przez ten sąd w Lublinie ściągał jakiś dług. Jestem ciekaw co to może być, bo adresu domu rodzinnego nie podawałem nigdzie od 10 lat, więc xD Strzelam, że jakiś stary mandat.
  • Odpowiedz
Na pocztę u mnie na mnie nie udało się dodzwonić przez 2h. Wysyłam mamę do boju.

Z sądu rejonowego dowiedziałem się, to nie ich sprawa, po prostu jakichś komornik działający pod jurysdykcja sądu i mam się kontaktować indywidualnie, a jak to już moja sprawa. xD

Jednym słowem jestem ścigany, prawdopodobnie skazany, ale jeszcze muszę się dowiedzieć za co. xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jamnikwbluziezkapturem:
Sądy mają własną pulę numeracji przesyłek, zaś listy od komorników mają standardowy 20 cyfrowy nr przesyłki.

Co do e-sądu, to najlepiej załóż sobie konto w ich systemie.

I jeszcze, e-sąd, to Sad Rejonowy Lublin-Zachód, VI Wydział Cywilny. Spróbuj skontaktować się z BOI sądu.
  • Odpowiedz
@infamouz: po numerze wyśledziłem, że to było z Lublina z tego sądu internetowego. Tam są oddawane najczęściej jakieś proste sprawy za zaległe mandaty itp.

Najlepiej ustanowić pełnomocnictwo na poczcie. Idziesz na dowolną pocztę i upoważniasz osobę na podstawie jej numeru dowodu albo PESEL-u na innej poczcie i następnego dnia może odbierać polecone do Ciebie, o ile to nie są przesyłki sądowe.
  • Odpowiedz