Wpis z mikrobloga

Jak zapamiętać więcej z lektury? Lubię czytać popularnonaukowe książki, poszerzać swoją wiedzę na różnych obszarach. Mam jednak ten problem, że często po kilku tygodniach już niewiele pamiętam. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

#ksiazki #literatura #ebook
  • 9
  • Odpowiedz
@mr_gentleman: Musisz jakoś wykorzystywać wiedzę, żeby ją utrwalić. Notatki + przeczytanie ich 2-3 razy pomaga. Redagowanie, tworzenie recenzji, opis zagadnień własnymi słowami, i ważne jest rozciąganie procesu w czasie.
  • Odpowiedz
@mr_gentleman ja używam takich małych kolorowych karteczek, które przylepiam z boku fragmentów które mnie ciekawią. Po przeczytaniu rozdziału (lub dwóch) robię z tego notatki, zapisuje najciekawsze cytaty. Jak jest dużo notowania to robię to na komputerze bo szkoda czasu na pisanie ręczne. Polecam Ci nie notować na bieżąco jak znajdziesz coś ciekawego bo się wybijesz z książki
  • Odpowiedz
Z tego co pamiętam z książki o szybkim czytaniu, na drugi dzień pamiętamy 30-40 procent przeczytanych informacji. Lepsze skupienie i powtarzanie najważniejszych fragmentów na drugi / trzeci dzień.
  • Odpowiedz