Wpis z mikrobloga

Czy urząd miasta może wydać zgode deweloperowi na budowe drogi osiedlowej i osiedla w miejscu gdzie ma swoje siedlisko duża populacja chomika europejskiego ? Dzwoniłem do regionalnej dyrekcji ochrony srodowiska i oni wiedza ze w tych okolicach licznie wystepuje chomik i twierdza olewczo ze szkoda czasu bo raczej nic nie mogą poradzic xD pytanie co oni tam robia ? czy mozna z taka sprawa cos jeszcze zrobic ?

#przyroda #natura #ochronasrodowiska
  • 6
@Megachilidae: Jestem z Lublina. Dostalem wlasnie takie polecenie zeby napisac do RDOS pismo i wyslac .Niestety mialem tez rozmowe z jedna z organizacji ekologicznych w dosyc podobnej sprawie w inne czesci miasta i tez twierdza ze RDOS na spotkaniu z nimi praktycznie doslownie smial sie im w twarz i twierdzil ze oni maja prawnikow tak samo jak deweloper i nic im nie mozna zrobic .To jest patologia ze ktos kto z
@koala667: Ale to musisz szukać organizacji zajmującej się chomikami. Bo organizacja od nietoperzy czy płazów nie podejmie się działań w kierunku chomika, bo nie potrafi oszacować, czy dany teren ma jakieś znaczenie przyrodnicze. Dlatego najlepiej skontaktować się z kimś od chomików i ich spytać o kierunek działań, a pisma do rdosia słać swoją drogą.
@Megachilidae: Pisalem do ,,program ochronny chomika europejskiego'' . Napisali zeby wyslac listowne zawiadomienie do rdos a jak bedzie odp negatywna to oni wysla sprawe do sadu. Tak tez zrobie.... zobaczymy co z tego bedzie . Dla mnie jest tutaj schemat jakiegos ukladu bo takie cyrki nie odbywaja sie pierwszy raz w miescie. Uklad miasto,rdos i deweloper i robia to w bialych rekawiczkach.Dlatego tutaj jedynym wyjsciem wg mnie pozsotaje ktos wyzej postawiony