Wpis z mikrobloga

#szczepienia #covid19 #koronawirus #warszawa

Mirki jak to jest? Widziałem dzisiaj na facebooku relacje moich rówieśników (25 lat) z potwierdzeniem bycia zaszczepionym.

Nie mam z tymi osobami takiego kontaktu, żeby ich o to wypytywać to zapytam niezawodny wypok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to jest możliwe, że się zaszczepili skoro nie ma możliwości, żeby otrzymali e-skierowanie zgodnie z harmonogramem. Czy są jakieś tipy?
  • 15
@MolestaEwnement: klasycznie, po polsku - znajomości. Od około 2 tygodni jest rozporządzenie które mowi ze mozna zaszczepić kazdą pełnoletnią osobę w sytuacji gdyby dawka miała się zmarnować. POZ zaczely wiec prowadzic listy rezerwowe. Jak masz znajomosci to mozesz trafic na góre takiej listy, jak nie masz to po prostu jak bedize Twoja kolejk i ktos wypadnie z kolejki to dzwonia do Ciebie. Niektore POZ robia tez tak ze po prostu an
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MolestaEwnement: możesz być w grupie docelowej ( lekarze, farmaceuci i inni w tym studenci fizjoterapii). Plus do tego jeśli się zwolnią szczepionki w danym miejscu to każdy +18 może być szczepiony z ulicy, sam stałem w takiej kolejce ale się nie załapałem:p
Ci którzy na samym początku wyrazili chęć szczepienia (kiedy ruszały jeszcze zapisy dla seniorów) teraz mogli się zaszczepić, taki bonus dostali ostatnio. Wtedy wiek się nie liczy. Dla pozostałych wiek się liczy zgodnie z harmonogramem.
@stjimmy: ale skierowanie może dostać każdy od swojego lekarza pierwszego kontaktu. Szczepienia są dla osób od 16 roku życia. Można też iść do punktu szczepień i poczekać na koniec czy nie zostały im jakieś szczepionki. Na nic nie trzeba czekać