Wpis z mikrobloga

hej mirki, wystawiłem pod koniec lutego #faktura na #jdg i do teraz nie mam płatności.
czy ktoś ma doświadczenie z ściąganiem przez prawników i #windykacja ofc prócz należności fakturowych i odsetek, ryczałtowych opłat windykacyjnych?
chodzi mi o 60 eur od każdego spóźnionego terminu (tyczy się należności powyżej 5k zł).
współpracowałem rok z firmą i nigdy nie miałem od nich płatności na czas, przy takiej ilości faktur po 60 eur od każdej robi się ciekawa kwota.
nie zależy mi na najszybszym odzyskaniu swoich pieniędzy ani na większej kwocie niż to co mi się należy, raczej żeby sprzedać jak największego pstryczka w nos (zasądzone odsetki etc. mogą iść na cele charytatywne).

#prawo #rachunkowosc
  • 11
@loqurs: to zrób jak mówię :) jeżeli są opóźnione to zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu nadmiernych opóźnień w płatnościach wystawiasz im noty w przeliczeniu na zł i wzywasz do zapłaty.
Ja not nie, ale spółka która obsługiwałem tak robiła i przeciw niej też.
@WujekGraczyk: musiałbym poszukać, ale właśnie była dyskusja na jakiejś grupie prawniczej i ktoś tam wrzucał. Generalnie zasadzało się to na tym, że taka stała współpraca to de facto jedna umowa i jedna transakcja handlowa