Wpis z mikrobloga

  • 2
#gielda #podatki #kalkulatorgieldowy #trading212
Hej.

Pierwsze naliczenie wykonałem w połowie kwietnia, dzisiaj postanowiłem zrobić dodatkowe sprawdzające.
Zaimportowałem ten sam plik z trading212.
I mam różnice w podsumowaniu kwot.
Zauważyłem, że wcześniej była podana ilość akcji i cena w walucie zakupu.
Teraz podaje ilość akcji i od razu przelicza na PLN.

Czy były jakieś zmiany naliczenia w kalkulatorze?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szmer: dla trading212 transakcje były wczytywane od razu w walucie konta.

Zmiana która pojawiła się dla Trading 27.04.2021 to automatyczne rozpoznawanie kraju spółki po ISIN co jeśli nieprawidłowo przypisano wcześniej ręcznie kraje ma wpływ na tabelę PIT/ZG.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pur3pwnage
Ok. Zrobiłem takie ćwiczenie, że w dwóch przeglądarkach otworzyłem rozliczenie. Posprawdzałem nową wersję ze starą i rzeczywiście jeden zakup był błędnie oznaczony po ISIN.
Oczywiście wpłynęło to na wynik pit/zg. Dziękuję

Jednak dalej są różnice i to w kwotach podstawowych. Jak przychód, koszt uzyskania, a co za tym idzie podatek.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Tak jakby po nowemu od razu przeliczało na PLN, a w poprzedniej wersji wczytywało w walucie zakupu, a później dopiero przeliczało. Może to kwestia zaokrąglania? Lub przewalutowania?
  • Odpowiedz
@szmer: hmm jedynie pozostaje to opcja, że dawno temu otworzyłeś kalkulator i następnie otworzyłeś go w połowie kwietnia i nadal w cache była stara wersja dlatego nie przeliczyły się transakcje od razu na PLN.

Jeśli masz walutę konta PLN w Trading212 to zawsze powinny być wczytywane wartości PLN na podstawie wzoru [Całkowita Kwota Transakcji w PLN]/[Liczba jednostek] (nie pamiętam już czy prowizja była w wartości total czy nie)
  • Odpowiedz