Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, jak wrzuci się ofertę na stanowisko juniora czy wczesnego mida w popularnym stacku to mamy setki CV w kilka dni bez zbędnej promocji. Wiadomo też, że większość kandydatów będzie słaba, a czas na rekrutacje jednak stracimy. Co wiecej wielu ma podobne umiejetnosci techniczne. Co robicie aby lepiej wyselekcjonować tych, co niezależnie od tego czy potrafią pisac cv czy nie, mogą sie sprawdzic?

My np ostatnio sprawdzamy oprocz Linkedin jakies troll grupki typu #ppbit czy kandydat nie pisze tam bzdur. Jesli sie udziela to odrzucamy od razu. Może nie jest to idealna metoda, ale zawsze jednak coś filtruje.
Stosujecie jakies podobne metody?

#programista15k #programowanie #rekrutacja
  • 15
najlepsi programiści swiata maja kij w dupie i nie mogą udzielac


@chlop784: Nie, po prostu nie sa w stanie udzielac sie na dziesiatkach tysiecy grup "wannabe juniorow" gdzie jedyne pytania to czego sie uczyc, jak napisac hello world w jezyku xxx i gdzie mnie zatrudnia skoro nie umiem sam nawet zawiazac sobie butow.
jakies troll grupki typu #ppbit czy kandydat nie pisze tam bzdur. Jesli sie udziela to odrzucamy od razu.


@FortunaHej: nie widzę tutaj niczego o grupkach dla juniorów, jedynie odrzucanie kandydata ponieważ udziela sie na grupce humorystycznej
@ProgramistaCalkiemSporoK: Ja nabijam rewolwer ślepakiem i mówię, że gramy w hr ruletkę. Zadaje pytania kolesiowi i jeśli odpowie to przykładam sobie rewolwer do skroni i naciskam spust, a jeśli nie odpowie to przykłada on. Jeszcze żaden nie przeszedł takiego sita ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nabijam rewolwer ślepakiem


@enten: Jakbys mial chociaz blade pojecie o broni to bys wiedzial ze z tak bliskiej odleglosci to praktycznie nie ma roznicy czy nabijasz normalnym czy "slepym". Chciales byc smieszny, wyszedles na ......
Jakbys mial chociaz blade pojecie o broni to bys wiedzial ze z tak bliskiej odleglosci to praktycznie nie ma roznicy czy nabijasz normalnym czy "slepym".


@FortunaHej: Dlatego właśnie napisałem, że żaden nie przeszedł tego sita ;)