Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#hydrulika hej czy folia pod styropiany na hudziaku jest naprawde potrzebna? przeciez to sie
1. dziurawi jak sie przykreca peszle i rury
2. trzeba to sklejac z kawalkow
3. w naroznikach robic jakies sklejanie i ciecie

jaka to ma niby funkcje, przed czym chroni? poki co tylko widze ze mi na tej folii styropainy klawiszuja.
  • 4
@KrowkaAtomowka Jak może Ci na samej folii klawiszować? Oczyść i wyrównaj dobrze powierzchnie przed tuż układaniem styro.

Folia jest potrzebna żeby nie zaciągało wilgoci do domu. Na parterze to obowiązek, jeśli chodzi o piętra to są rożne szkoły i nie chce się kłócić.

Szkoła nr 1: folia na parterze i na piętrach
Szkoła nr 2: Folia na parterze i na piętrach tylko w pomieszczeniach gdzie jest wilgotno (łazienka, wc)

Zbyt krótko jestem
@McM_: Panie ja hudziaka calego wyrownywalem samopoziomem do roznicy 1 cm bo wczesniej bylo 6 cm
folie jak cos to uklada (dzisiaj 1 dzien) tylko na parterze i juz na pierwszej warstwie styropianu gdzie przwody koryta i rury sa w tej warstwie , ale wedlug mnei to i tak lipa bo te folie trzeba sklejac ze soba.
Nie rozumiem "na pierwszej warstwie" wiec napisze od zera:

- chudziak
- Folia przeciw wilgociowa
- styropian 2x/3x na zakladke zeby nie klawiszowalo i nie bylo mostkow termicznych
- srebrna folia pod podłogówkę jak będzie

jak nie ma podłogówki to znowu czarna folia na styro i oczywiscie dylatacje od chudziaka ponad styropian i rury od podlogowki

folie sie skleja ze soba jak sie zrobi kilka cm zakladki folia na folie.

I Folie