Wpis z mikrobloga

Przezyła mieszanie ogromnych ilości zapraw, betonów, ogromne ilości przewiertów wiertłami większymi od 25mm, ogromne ilości otworów pod puszki otwornicami w betonach, silikatach czy cegłach. Przeżyła 11 wiertarek mac allistera z castoramy, kilka lidlowskich, kilka biedronkowych.
Trzy razy wymieniane głowice na oryginalne.
A i nie wspomnę o rozwiercaniu metrowym wietłem w glinie aby łatwiej się kopało łopatą.

Dzisiaj poległa na wierceniu szostką w betonie.

Prawdopodobnie łożysko się rozsypało bo stoi na kamień.

Press F to Pay Respects

#narzedzia #remontujzwykopem #bosch
Pobierz Zarzutkkake - Przezyła mieszanie ogromnych ilości zapraw, betonów, ogromne ilości prz...
źródło: comment_1619620578na6O7GSzakKalEOj7b3lEe.jpg
  • 60
@Qbanek1 no nie, 2017-2018. Ale na prawdę jestem w szoku, że tyle pracowała. Na budowach niejednokrotnie słyszałem pytanie "nie szkoda takiego sprzętu?" Odpowiadałem, że to musi pracować.
@PDCCH ten przewiercił się przez ścianę z żelbetu i bojler 100 litrowy zalewając zaplecze sklepu i piwnicę, w której akurat właściciel schował antyczne meble na czas remontu ( ͡º ͜ʖ͡º)

@sqblak właśnie jak miałem bicie to wymieniałem głowice, latanie narzędzia
@Zarzutkkake: kurka, to u mnie w domu jest identyko jakoś z 2005 roku może (pamiętam jak uczyłem sie jeździć rowerem kiedy ojciec ją kupił) i do dnia dzisiejszego dzielnie znosi wszelkie przeciwności losu
@sqblak nie możesz przede wszystkim używać marketowych dłut czy wierteł z miękkich materiałów. Np osprzęt verto #!$%@? głowice, prowadnice sds się rozciągają jak z gumy i masz babo placek. Minimum graphite, bosch, makita (te szczególnie długo), czy lidlowskie. I głowica nie do zajechania. A i podczas kucia nie używać wiertarki jako łoma.
@Zarzutkkake miałem zestaw wierteł bosch i dłut makity. Teraz nawet na wiertle fi 8 długim na 10cm mam bicie dobre 2-3mm. Nawet na nowej głowicy. Głowica samozaciskowa prawie bez bicia więc nie wiem co jest grane. Poza tym też uważam że sprzęt nie do zajechania
@sqblak łatwo trafić na podróby, mam zaufany sklep z kielc, Mistama. Na allegro ich kiedyś znalazłem i tylko od nich kupuje. Nawet wbijak do sds max kupiony w lokalnym sklepie się wygiął a od nich boscha za 300zł wygląda jak nowy.
Może od nich kup głowicę.
@krzysiu97 jadę na wiertłach hilti, cena boli ale szybko zarabiają na siebie, pręty nie są dużą przeszkodą. Akumulatorowy też mam sprzęt boscha, wczoraj upadła z 4m
@dyktanabol: niebieskie to właśnie wysoka jakość która swoje kosztuje. Męczymy nowe niebieskie Bosche na hali warsztatowej i w ciągu dwóch lat rozbierania maszyn, rzucania i wiercenia nic im się nie stało. Ale kupując sprzęt do domu nie wolno się sugerować niebieską linią, bo standardowe, zielone Bosche to jest potworny chłam. Już znacznie lepiej kupić parkside z Lidla niż "cywilne" śmieci Boscha ( ͡° ʖ̯ ͡°)