Wpis z mikrobloga

Jak pracować z klientem który w czasie pracy nad projektem zmienia swoje wymagania? To już któryś raz z kolei. Mam bardzo opóźniać datę zakończenia projektu? Przez jego nowe wymagania po kilku dniach pracy muszę zacząć wszystko od nowa. Mam przez to taką #!$%@?... Dodam że chodzi o dokumentacje techniczną dla produktu który dla niego wykonujemy.
#pracbaza
  • 6
@6th_Sense: problem jest taki że klient sam mówi czego chce, widzi efekt i chce coś zmieniać. Ja osobiście zaproponowałbym mu zupełnie co innego ale niestety nie mam takiej władzy
@Selon1: I dlatego powinna być osoba (np PM), która to koordynuje, doradza, ustala i hamuje klienta. Pokazuje się wstępny concept, klient zatwierdza albo nie. Drobne poprawy mogą być, ale nie tak, że nagle ma być zupełnie coś innego. Chyba, że za to płaci, to wtedy można nad projektem siedzieć do końca życia :D
@6th_Sense: Płaci ale ja już powoli nie wytrzymuje z tym psychicznie żeby kolejny raz robić to samo xD Chciałbym go ja moją pracą zniechęcić do takiego postępowania. Wiem że nic innego chyba nie pomoże.