Wpis z mikrobloga

Jednym z protocrossoverów był produkowany w latach 2000-2003 Renault Scenic RX4.

Napęd na tylną oś był dołączany przez sprzęgło wiskotyczne w przypadku poślizgu kół przednich. Prześwit to 21 cm, czyli sporo, jak na minivana (I tutaj taka mała dygresja - minivany praktycznie wymarły tak jak coupe. Teraz funkcję dużego samochodu rodzinnego pełnią SUVy i crossovery - zapraszam do dyskusji). Auto od dołu obłożone jest plastikowymi wstawkami zabezpieczającymi przed kamieniami i szutrem. W połączeniu z wysokim zawieszeniem oraz niedzisiejszą bryłą, samochód od razu przyciąga wzrok i niebawem pewnie będzie pożądanym youngtimerem, o ile już nim nie jest.

Koło zapasowe powędrowało na tylną klapę, która otwiera się na bok, jedynie szyba wędruje do góry.

Dostępne silniki to benzyna 2.0 138KM oraz diesel 1.9 102KM

#rzetelnafura
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #renault
DerMirker - Jednym z protocrossoverów był produkowany w latach 2000-2003 Renault Scen...

źródło: comment_1619593981AC3KGik5DX6wnv6JsZ8j0O.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@josoof: xD

Nie jęczę na zegary cyfrowe czy to, że maksa ograniczają do 180 km/h. Wszystko spoko. Tylko dlaczego teraz masz tak ograniczony wybór aut?

Jak nie chcesz SUV-a to praktycznie połowa oferty większości marek Ci znika. Z tego co zostaje wiekszość producentów to i tak różni sie w środku znaczkiem i grafikami na komputerze bo jest na tej samej podlodze i z tymi samymi silnikami i bebechami. Nie wymagam, żeby
  • Odpowiedz
tak ograniczony wybór aut


@Darth_Gohan: optymalizacja kosztów, maksymalizacja zysków. Nawet tam gdzie masz kilka wersji i nadwozi płyta podłogowa jest jedna. Masz narzucone przez unię systemy bezpieczeństwa, nie ma już prawie wersji bez klimatyzacji itp. a klienci i tak kupią. Lepiej sprzedać 100 aut typu suv niż czekać na jednego klienta od coupe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@DerMirker:

I tutaj taka mała dygresja - minivany praktycznie wymarły tak jak coupe


Tak, ale nie. Minivany istnieją nadal, tylko nie nazywa się ich minivanami. Popatrz na id.3 - nowoczesny, elektryczny samochód, który ma być Golfem ery cyfrowej. Nie jest to SUV, ani hatchback. Ma bryłę minivana - krótka maska, wysokie nadwozie, klapa bagażnika postawiona blisko pionu. Owszem, brak silnika pozwolił na wydłużenie rozstawu osi + większe koła sprawiają wrażenie bardziej
zoniu - @DerMirker: 
I tutaj taka mała dygresja - minivany praktycznie wymarły tak ja...

źródło: comment_1619600164jVl519ZfPOWwC9cEEgUCky.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@josoof: Spoko niech sobie maksymalizują i robią co chcą ale niech będzie jakikolwiek wybór.

Zaraz praktycznie jedyne normalne kombi i hatchbaki to będą albo premiumy albo KIA/Hyundai bo oni są trochę w tyle za modą i jeszcze robią trochę modeli.

Następna Megane ma być juz też SUV-em, a nikt mi nie powie, że to auto sie nie sprzedawało w Hatchbaku / Kombi.

Zaraz jak będziesz chciał coś inneog niż suv to
  • Odpowiedz
  • 3
@aksal89 tego Golfa szukałem ostatnio na autoscout, ale ceny powalają. Żałuję, że nie skorzystałem z okazji parę ładnych lat temu, żeby go kupić w dobrej cenie. Piękny egzemplarz, będzie już tylko droższy
  • Odpowiedz
  • 3
@DerMirker nawiasem mówiąc, bardzo ciekawa nitka. Jestem fanem samochodów cross country. Miałem właśnie 850 cross country, teraz xc70 cross country I generacja. Szukałem też Golfa country, ale ceny dość wysokie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
ale niech będzie jakikolwiek wybór.


@Darth_Gohan: nie będzie. Wolałbyś mieć wybór sklepu, ale najbliżej do lida/bierdry/kauflanda i tam wszyscy idą. Małe sklepy znikają i wtedy wchodzisz Ty mówiąc, że wolałbyś mieć wybór. Ja też, ale to niemożliwe.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: @josoof: @mati75:

Musimy pogodzić się z tym, że Europa na scenie świata traci na znaczeniu, okopuje się w kolejnych ekonormach, a rynek podzielony jest przez kilka korporacji, gdzie próg wejścia jest prawie niemożliwy dla nowych graczy. Teraz najciekawsze rzeczy dzieją się w Azji. U nas wszystko zmierza w kierunku carsharingu, przymusowego zbiorkomu i elektryki. Niemcy nigdy nie pozwoną, by przyszli jacyś Chińczycy/Hindusi i wybudowali sobie fabrykę samochodów, która
  • Odpowiedz
Teraz funkcję dużego samochodu rodzinnego pełnią SUVy i crossovery -


@DerMirker: Nie pełnią bo się do tego nie nadają . Funkcje duzego rodzinnego samochodu pełnią obecnie takie auta jak nowy citroen berlingo czy ford turneo.
Jak posiadasz większą rodzinę niż 2+1 to nie ma zasadniczo innych aut dających wystarczajacy komfort podróżowania.
  • Odpowiedz
@vargemp: Są określane jako Coupe przez producentów. Zreszta nie chce mi sie kłócić na ten temat. Nie ma praktycznie tego co Ty podałeś jak i tego co ja.

Teraz możesz sobie kupić X4 -> Suva Coupe.
  • Odpowiedz