Wpis z mikrobloga

@timek1119: a jeszcze żeby było śmiesznie, oba wyrażenia pochodzą z niemieckiego (richten/schick). czyli wiadomo, że Niemcy nauczyli nas porządku ( ͡~ ͜ʖ ͡°) przy okazji, uwielbiam czytać na wykopie, ze śląski to polski z niemieckimi słowami czytanymi po swojemu
@xstempolx po prostu staram się wybierać takie słowa, które są charakterystyczne tylko dla Śląska.

przy okazji, uwielbiam czytać na wykopie, ze śląski to polski z niemieckimi słowami czytanymi po swojemu

Jak czytam coś takiego to od razu wiem, że taka osoba nie ma za dużo pojęcia o naszym regionie :)
Jak czytam coś takiego to od razu wiem, że taka osoba nie ma za dużo pojęcia o naszym regionie :)


@timek1119: Nie ma nawet pojęcia o j. polskim, bo polski literacki jest również "z niemieckimi słowami czytanymi po swojemu". Liczba germanizmów jest bowiem porównywalna z liczbą anglicyzmów (ok. 3 tys. słów).
Robisz tutaj świetną robotę, ale myślę, że @xstempolx ma w tym przypadku rację i niepotrzebnie się ograniczasz. Najwyższy czas patrzeć
Nie ma nawet pojęcia o j. polskim, bo polski literacki jest również "z niemieckimi słowami czytanymi po swojemu". Liczba germanizmów jest bowiem porównywalna z liczbą anglicyzmów (ok. 3 tys. słów).


@Tytanowy: właśnie do tego piję ( ͡° ͜ʖ ͡°)