Wpis z mikrobloga

z poczatku biegania przez pierwsze pol kilometra/kilometr czuje zawsze w kolanach taka ciezkosc, tzn czuje w nich swoją wagę (85kg) jakby kolana przyjmowały całość obciążenia

generalnie mam problemy z kolanami przy bieganiu, biegam po 5-7 km w lesie i co jakiś czas muszę sobie zrobić przerwe np na 2 tyg z powodu przeciążenia kolan

jakieś porady ?

#bieganie
  • 17
@nofink: miałem wcześniej lidlowe i było spoko, teraz jak wrocilem do biegania to i w lidlowych i teraz kupilem active run z deca i problem ten sam jest. z reszta biegam w lesie wiec tez nie chce jakiejs giga amortyzacji
@GhostTrick: pomysle cos, poki co zmienilem te buty na te decathlonowskie, troche dystans skrocilem teraz jak wracam po 2 tyg, zwieksze przerwe meidzy treningami i przylzoe sie bardziej do rozgrzewki i zobaczymy.

@PurpleHaze: rozciagam po biegania, a jak rolwoac kolano niby ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: ważę 90+
Buty longi i zrobić z 200 km trzy razy w tygodniu.

Też mnie bolały kolana na początku. Potem zmieniłem buty na longi. Zrobiłem plan Skarżyński od zera do 30 minut i nie mam problemu.
@Sl_w_k_1: longi czyli co ? z tym, że raz ze nie mam obecnie siopy na lepsze buty niz do tych 150, dwa ze dopiero co kupilem te active run a trzy ze biegam w lesie wiec imo amrtoyzacja takiego buta powinna byc wystarczajacy a jakis mega ciezki tez nie jestem.
a jak rolwoac kolano niby


@Blahhblahh: pczytaj o pasmie biodrowo piszczelowym, rolowanie to swoista forma automasazu. Na yt rolowanie dla biegacza i bedziesz mial XX filmikow zapewne.
Za rolke moze robic butelka z napojem gazowanym, albo rura odplywowa DN200, nie musi to byc high end fancy rolka za 200pln.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: longi z Decathlon za 250.
Ale tak szczerze to zacznij biegać mniej na początek.
Bo organizm tez potrzebuje się przestawić.
Czyli 5 minut bieg 2 minuty marsz razy 4.
Trzy razy w tygodniu.
I co tydzień wydluzasz bieg o dwie minuty.
@Sl_w_k_1: problem w tym ze zaczalem biegac w grudniu, od razu z 5-6 km, kilka razy pobiegalem i bol kolan wylaczyl mnie na 3 tygodnie, no i od poczatku roku 2x w tyg po 6-7km i raz przebeiglem 12 km, wiec kurde troche nie widzi mi sie teraz marszobieg :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: a ile masz lat?
Bo ja zacząłem jak miałem 40.
I zacząłem biegać na pałe i nie mogłem potem wejść na II piętro bo tak mnie kolana bolały.
Więc wziąłem plan Skarżyńskiego zacząłem biegać wg planu od 2 minut.
I problem kolan u mnie nie istnieje. A był moment że ważyłem 105kg.