Wpis z mikrobloga

Po przejrzeniu wielokrotnym tagu #xbox znalazlem następujące wady tych konsol (series s i x)
1. Spadające fpsy w większości gier
2. Większa moc konsoli nie przełożyła się na jej wydajność
3. Wolniejszy dysk SSD od ps5
4. Quick resume działa tylko na paru grach
5. Konsola samoistnie się zapala
6. Port hdmi jest wadliwy
7. Konsola głośniejsza od ps5
8. Brak tytulow ekskluzywnych wartych uwagi

Zalety:
1. Wyglad

Proszę mnie nie hejtowac, zebrałem poprostu wszystkie informacje jakie tu odnalazłem przez okres 2 miesięcy od czasu przegadania tych tagów #ps5 #konsole
  • 32
@PhilSpencer_king: Może punkt 8 jest w sendo - reszta jest tak naprawdę nieważna. ps5 ma szybszy dysk? O ile? 1s? Nie jest to dużo.. Każdy punkt można w taki bądź podobny sposób uargumentować. Mam konsolkę sony, jedna i druga konsola ma zalety i wady, wg. mnie może nawet Xbox ma ich mniej.
@PhilSpencer_king:
Jako były posiadacz klocka i obecnie ps5, postaram się być obiektywny.

1. Spadające fpsy w większości gier

Dropy w okolicy 5fps nie do wyłapania przez zwykłe oko

2. Większa moc konsoli nie przełożyła się na jej wydajność

Prawda

3. Wolniejszy dysk SSD od ps5

Różnice w okolicy kilku sekund, nic czym by sobie zawracać głowę

4. Quick resume działa tylko na paru grach

Działa w większej ilości, ale nadal sprawia
@PhilSpencer_king: Z tą różnicą wydajności w grach korzyść ps5 to zabawna nadinterpretacja fioletowej fanbojki. Outriders na xbox series x chodzi w 2088p, na ps5 w 1800p. Hitman 3 natywne 2160p i lepsze cienie na klocku vs 1800p na ps5. Różnica w klatkarzu bywa na korzyść ps5 w grach które korzystają ze wstecznej dlatego, że klocek odpala wersje z xbox one x w wyższym klatkarzu, a ps5 wersje z prosiaka. Różnica mocy
@sradam: Podobno było kilka przypadków gdzie konsola zaczęła dymić (na reddicie były zgłaszane), ale właśnie chyba tylko w okolicach premiery. Możliwe, że pierwsza partia miała jakieś bardziej wadliwe egzemplarze. A tamten najgłośniejszy przypadek to nie był fejk. Na yt Kuba Klawiter zamieścił wywiad z typem, który nagrał tą dymiącą konsolę.
Polski oddział Microsoftu zachował się wtedy w #!$%@? nieprofesjonalnie. Nawet nie starali się zorientować czy faktycznie wystąpiła jakaś wada, tylko z
@PhilSpencer_king:
Dla równowagi można wypisać "wady" playstation
1. Niższa rozdzielczość w większości gier
2. Szybki dysk SDD przełożył się na wolniejsze wczytywanie niż na xboxie (quick resume)
3. Piszczące cewki w co drugim modelu
4. SSD działa tylko na paru grach
5. Konsola samoistnie się brickuje po włożeniu pendrive
6. Wentylatory to ruletka
7. Psujące się pady
8. Brak porządnej wstecznej kompatybiloności

Zalety:
1. Na pewno nie Wygląd