Wpis z mikrobloga

@gregory96: Samemu i nie słuchaj @piternet.( ͡º ͜ʖ͡º) Valencia fajne miasto, ale nijak się ma do Barcelony. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy masz zamiar przylecieć? Ja bym poczekała, aż miną wszystkie obostrzenia. Teraz jest mniej turystów (dużo mniej, wczoraj byłam w Barcelonie i La Rambla jest opustoszona, w porównaniu ze stanem przed Covid), ale obostrzenia (bary i restauracje są otwarte do
@hiszpank: Myślę tak o przełomie lipca i sierpnia.Myślalem ,że o wrześniu/październiku,ale trochę boję się,że znów zamkną granice jak w zeszłym roku.
A komunikacja miejska w Barcelonie rzeczywiście jest taka dobra (tak słyszałem)?
@gregory96:
Co do zamknięcia granic to się boisz, że zamknie Hiszpania, czy Polska. Teoretycznie do końca śierpnia w Hiszpanii mamy być zaszczepieni, ale widząc tempo z jakim szczepią tutaj to czarno to widzę.

W Barcelonie jest dużo linii metra i właściwie wszędzie metrem dojedziesz, oprócz może dzielnic na pólnocy (Pedralbes, Sarria-Sant Gervasi głównie), w których mieszkają bogacze typu Pique i Shakira, czy córka króla, więc się zawsze reszta mieszkańców w Barcelonie
@gregory96: jedź bez biura, do zwiedzania miasta to nie ma sensu. Wyjdzie tyle samo hajsu a jak pojedziesz sam to nie będziesz uwiązany przynajmniej. Hiszpania myśli też na poważnie o wprowadzeniu paszportu szczepionkowego, więc radziłbym to wziąć pod uwagę, bo bez szczepienia możliwe, że nie wjedziesz.

Komunikacja jest zajebista :) Wyrób sobie kartę do przejazdów na miejscu i wszędzie dojedziesz :)
@gregory96: będzie pewnie w cholerę gorąco, ale jeśli ci to nie przeszkadza to tak :) To jest jednak nad morzem, więc aż tak źle raczej nie będzie... Ja byłem kiedyś w maju i było idealnie (20+ i ciepłe wieczory), osobiście celowałbym raczej na wrzesień, żeby temperatura spadła no i we wrześniu pewnie mniej turystów...