Wpis z mikrobloga

Mam pytanie związane z praca a mianowicie czy możliwe jest przez właściciela sklepu żabka w którym tez pracuje nakładanie na mnie kary (50 zł) za to ze ktoś ukradł towar ? W umowie nie ma takiego zapisu, a on twierdzi ze nie musi być bo reguluje to regulamin pracy. Paece #pytanie #zabka #kodekspracy #prawo
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PhilSpencer_king Według prawa podstawowym sposobem wypłaty pensji jest przelew na konto. Jedyna możliwość by była wypłacana do ręki to deklaracja dobrowolnie złożona przez pracownika że tak chcę plus protokół odbioru pensji podpisany przez dwie strony przy każdej wypłacie.
  • Odpowiedz
@PhilSpencer_king No to jesteś po prostu okradany plus nie wszystkie przeslugujace Ci prawa sa przez pracodawcę spełnione. Możesz iść na niego, możesz iść do PIPu złożyć skargę, a w sprawie tych potrąceń możesz iść na policję i zgłosić wyłudzenie/kradzież skoro nie masz protokołów żadnych wyjaśniających powody potrąceń.
  • Odpowiedz
@PhilSpencer_king Postaram się. Zostałeś koleś oszukany/okradziony, powiniens od razu zgłaszać. Przy okazji skoro powinienes zarządzać z miejsca pasku lub innego dokumentu rozliczeniowego z ostatnich 12 lub 24 miesięcy by mieć jakąkolwiek podkładkę.
  • Odpowiedz
@PhilSpencer_king: szef cię rucha jak sukę a ty jeszcze chcesz "polubownie"? Spieprzaj w podskokach i jeszcze mu nasraj na środek. Idź do jakiegoś marketu czy mcdonalda, wszędzie będzie lepiej.
A z tymi wypłatami w kopertach, to żebyś się kiedyś k---a nie zdziwił, jak się np okaże, że masz niezapłacony zus xD
  • Odpowiedz
@PhilSpencer_king: a czy ty wiesz czy jesteś legalnie zatrudniony, zgłoszony itd? Masz jakiś kwit na to ile pieniędzy dostałeś, ile składek odprowadził, a ile podatku? Jak widać nie ma wielkich oporów żeby łamać prawo dla niewielkich kwot.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PhilSpencer_king: ty głupi jesteś czy co? Pracujesz w jakiejś żabce to co za problem zmienić miejsce pracy? W Lidlu czy biedrze nie dość że zarobisz więcej to i nie będziesz dymany. Win win
  • Odpowiedz