Wpis z mikrobloga

@modnak: Ten element z otworem pod ampola, jest mimośrodem. Kręcąc nim uzyskasz regulację docisku okna. W moich można to było zrobić palcami. Trzeba było pociągnąć tą śrubę do siebie i przekręcić.
którym kierunku


@modnak: to zależy od punktu widzenia :)
Żeby uzyskać mikrowentylację ten walec powinien przemieścić w kierunku ościeżnicy. Okno będzie się zamykało łatwiej. Musisz zrobić to ze wszystkimi w skrzydle. Na yt, jest sporo poradników, jak regulować okna.
@modnak: #!$%@? nie ma czegos takiego jak tryby zimowe i letnie wy dzbany bez szkoły. To tylko zwykle naciąganie baranków. Okna maja być nieszczelne bo w 90% lokali w Polsce jest zwykła wentylacja i powietrze musi być zasysane przez okna (lub nawiewniki). Uszczelniając okna poprzez regulacje docisku robicie sobie krzywdę.
Skąd ma się wziąć powietrze w mieszkaniu


@RozowaZielonka: Masz zapewnić nawiew świeżego powietrza. Spróbuj założyć junkersa i namówić gaziarza, że wystarczą rozszczelnione okna. To działało w czasach, gdy okna były drewniane i wszystkie były dziurawe. W nowym budownictwie przy wentylacji grawitacyjnej masz zapewnić nawiew świeżego powietrza za pomocą nawiewników, czy odpowiednich kanałów wentylacyjnych.
W przypadku wentylacji mechanicznej, to już w ogóle masz mieć wszystko szczelne.
To że gro ludzi nie pilnuje
@modnak: @wedrowycz: @RozowaZielonka: @dobrzecisiewydaje:
Uwaga! Znam się to się wypowiem.

Nie ma czegoś takiego jak tryb letni/zimowy! Jest to jakiś fake news powielany od wielu lat, ale bardzo szkodliwy. Te wszystkie mimośrody to są elementy do serwisowani w razie potrzeby, a nie po to by sobie nimi kręcić.

Okno PVC z założenia ma być szczelne, kiedy jest zamknięte! Koniec kropka. Producent wyrobu określa w deklaracji właściwości użytkowej klasę
Znam się to się wypowiem.


@Winlux: mądrego, to aż miło posłuchać :)

W takim razie podepnę się i poproszę o radę. Mam drzwi, o ile pamiętam prod. Dako. Plastik plus podwójna szyba. Skrzydło haczy mi o próg. Na regulacji nie mam już pola manewru. Co z tym mogę zrobić? Na firmę, która to montowała nie mam co liczyć, bo nie dostałem od poprzedniego właściciela papierów, a oni "mają tyle roboty, że
@wedrowycz: Jest jeszcze coś takiego jak regulacja szybą. Chodzi o to, że szyba w oknie/drzwiach PVC pełni też rolę element konstrukcyjnego. Chodzi o to, że kiedy już skończy się regulacja na zawiasach wtedy odbijamy listwy i dokładamy 1 mm podkładki przy zawiasie pod szybą wtedy zaklinowana szyba po przekątnej ciągnie całe skrzydło do góry. Ogólnie temat ciężki nie dla laika :/ trzeba mieć wprawę i wiedzę

Na regulacji nie mam już