Wpis z mikrobloga

Mam mocno irytujący problem z opaską MiBand 5. Mniej więcej co trzeci bieg opaska całkiem gubi aktywność. Po zakończeniu biegu i treningu na opasce, synchronizuję ją z aplikacją - niestety poza krokami żaden nowy trening nie pojawia się w aplikacji. Co może być przyczyną? Podejrzewałem GoogleFit - więc całkiem je usunąłem - myślałem, że pomogło (3 biegi normalnie zsynchronizowało), ale niestety przy czwartym znowu nie zapisało aktywności. Mój telefon to Xiaomi Redmi Note 8 Pro jeśli to coś zmienia.
#miband #mifit #bieganie #biegajzwykopem
  • 8
@czleniu: Mam MI9 i MiBand5 i w czasie jazdy na łyżwach zauważyłem że często opaska przestaje liczyć trening i zatrzymuje się. Trening uruchamiany na MiFit.
Natomiast ostatnio dużo chodzę, i opaska po przejściu jakichś 500 m opaska prosi o włączenie spaceru i to już liczy normalnie. Zatrzymuje liczenie gdy stanę i wznawia gdy ruszę, pokazuje powiadomienie po przejściu kazdego kilometra.
Niczego nie synchronizuję ręcznie, ona sama wszystko ustawia.
@czleniu: czasem jest kłopot z wystartowaniem treningu, jeśli opaska nie widzi gotowego gps w telefonie. Ja po przebiegnięciu 2.5km zobaczyłem czekający na mnie przycisk do wystartowania treningu ( ͡° ͜ʖ ͡°), także się nie zliczył.
Teraz przed wystartowaniem, sprawdzam uważnie, czy już zaczęła liczyć i jest ok.
@dict: To też nie to. Trening po załączeniu na opasce startuje bez problemu, gps łączy, aktywności nie przerywa (kwestia ustawień autopauzy), wszystko działa tak jak powinno, aż do momentu zakończenia. Wtedy wszystko się sypie - wyświetla mi na opasce podsumowanie z tempem, dystansem itp., ale przy synchronizowaniu żaden trening w MiFit się nie pojawia. Nikt nie miał podobnej sytuacji?
@Asussonicmasterr: Udało mi się (przynajmniej tak mi się wydaję) w pokrętny sposób rozwiązać problem. ;) Zauważyłem, że w przypadku krótszych aktywności opaska zawsze się synchronizuje, to samo dotyczy aktywności wykonywanych po sobie (długi bieg - brak synchronizacji, krótki zaraz po nim - wszystko działa). Dlatego w ramach testu zacząłem przed właściwą trasą robić "mini bieg" - 200-300m, koniec treningu na opasce, synchronizacja i rozpoczęcie nowego treningu biegowego. Od tej pory wszystko